„Kartais policininko darbas panašus į kunigo“

Praėjusį sausį suėjo dešimt metų, kai Šilalės rajono policijos komisariato duris pravėrė Linas RAMEIKIS. Karjerą pradėjęs nepilnamečių reikalų darbo grupėje, vėliau išbandęs save apylinkės inspektoriaus pareigose, dabar jis dirba Prevencijos skyriaus tyrėju. Šiemet Linui teko garbė atstovauti apskričiai geriausių šalies viešosios policijos pareigūnų konkurse, kuriame, nors ir nepavyko pelnyti prizinės vietos, pasirodyta išties šauniai.

„Policininko profesiją pasirinkti man pasiūlė tuometinis komisariato vadovas Remigijus Rudminas. Darbo specifiką šiek tiek išmaniau, nes panašiose pareigose dirba giminaičiai, su kuriais nuolat pasikalbėdavome apie pagrindines aktualijas. Be to, man niekada nebuvo svetimas noras padėti  žmonėms, ginti ir saugoti valstybės interesus. Tikriausiai ne veltui pareigūno priesaikoje ir yra įrašyti žodžiai: „Prisiekiu negailėti jėgų, gindamas žmogaus teises ir laisves, visuomenės bei valstybės interesus, sąžiningai atlikti patikėtas pareigas“, - pasakoja L. Rameikis.

Daugeliui gali kilti klausimas, ką gi veikia tie prevencijos pareigūnai? Ką daro pat­ruliai ar kriminalistai – lyg ir aišku, o kokias užduotis atlieka L. Rameikis?

„Kiekvieną rytą su tiesioginiu vadovu aptariame praėjusios paros įvykių suvestinę, iškilusias problemas bei kt. Vėliau didžiąją darbo laiko dalį skiriu pareiškimų bei pranešimų tyrimui, tenka  reaguoti į įvykius“, - sako pareigūnas.

Šiemet L. Rameikis dalyvavo geriausio 2016 m. Tauragės apskrities policijos komisariato prevencijos pareigūno konkurse.  Jis įveikė visus konkurentus ir įgijo teisę atstovauti komisariatui finale.

„Pirmasis etapas buvo nepalyginamai lengvesnis. Jame, sprendžiant testą, buvo tikrinamos bendrosios žinios, šaudymo, vairavimo įgūdžiai bei dėmesingumas. Ant­rajame etape dalyvavo 10 geriausių apylinkės inspektorių arba veiklos padalinio pareigūnų iš visos Lietuvos. Dviejų dienų konkursas vyko Vilniaus rajone, Valčiūnų ugniagesių-gelbėtojų mokykloje. Teko varžytis penkiose rungtyse: plaukti baseine ir gelbėti skęstantį, įveikti figūrinio važiavimo užduotį, bendrųjų žinių testą, taktikos-šaudybos bei dėmesingumo rungtis. Tuo pat metu vyko ir pat­rulių konkursas, kuriame dalyvavo visų apskričių geriausieji bei svečiai iš Latvijos, Estijos ir Suomijos. Visose rungtyse buvo vertinamas pareigūno atlikto darbo tikslumas bei užduoties atlikimo greitis“, - įspūdžiais iš konkurso dalijasi Linas.

Paklaustas, ar niekada nesigailėjo pasirinkęs policininko kelią, L. Rameikis nesutrinka. Jis sako kitoje sferoje savęs neįsivaizduojantis. Tačiau neslepia turįs svajonę išbandyti save specia­lizuotame policijos būryje.

O ką pareigūnas mano apie šiandieninę policijos padėtį bei jos ateitį?

„Pajuokaujant būtų galima sakyti, jog kartais policininko darbas panašus į kunigo: žmonės dažnai mums išsako savo „nuodėmes“, bėdas, nuogąstavimus. Mes juos išklausome, patariame. Tikrai gera, kai gali žmogų apginti ir jam pagelbėti.

Kalbant apie minusus, tik­riausiai šiuo metu pareigūnams labiausiai trūksta išsamios informacijos apie reformą. Žinoma, stinga ir elementarių darbo priemonių. Tačiau tobulybei ribų nėra, dėl to ir policijai būtina nuolat keistis: prisitaikyti prie naujų aplinkybių bei esamų sąlygų, reaguoti į besikeičiančią situaciją. Kartais reikia kitokio požiūrio.

Dabar policijos sistemoje vykstanti reforma arba vadinamasis naujas modelis, tikėtina, stip­riai pakeis kai kurių pareigūnų požiūrį į darbą. Vis tik galvoju, kad mes prisitaikysime prie naujovių. Svarbiausia, jog permainos neprieštarautų viena kitai, nes tada sustotume vietoje. Iš esmės manau, kad pokyčiai tik į naudą. Visuomenė mumis pasitiki, viliuosi, jog pasitikės ir toliau. O tai leidžia dar vienu žingsniu priartėti prie žmonių. Nuo to ir jiems, ir mums tik geriau“, - įsitikinęs pareigūnas.

Birutė PALIAKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Atnaujinta Antradienis, 11 spalio 2016 15:09