„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Sukvietė gimtoji Stirbiškė

Vieną gražią liepos dieną Laukuvos se­niū­nijos Stir­biškės kaime įvyko jaudinantis ir keletą metų brandintas buvusių ir esamų šio kaimo gyventojų, jų vaikų bei anūkų susitikimas. 

Šio susiėjimo proga ir visų atminčiai, saugant brangius prisiminimus, keliuko, ve­dančio į kaimo gilumą, šalikelėje pastatytas paminklinis akmuo. Jį pašventino Laukuvos Šv. Kryžiaus Atradimo parapijos klebonas kun. Virgilijus Pocius. 

Susirinkusiųjų su vaikais ir anūkais buvo virš aštuoniasdešimt iš visos Lietuvos, nuo Vilniaus iki Klaipėdos. Juos pasveikinęs Laukuvos seniūnas Virgilijus Ačas džiaugėsi, kad šią dieną atgimė visas Stirbiškės kaimas, kad jis yra mielas buvusiems gyventojams ir išliks jų vaikų bei anūkų atmintyje. Kazimieras Virbauskas iš Vilniaus priminė Stirbiškės istoriją: koks kaimas buvęs didelis su sunykusiais pilkapiais bei čia gyvenusiais garsiais žmonėmis. Gražiai skambėjo lietuvių liaudies dainos, atliekamos Klaipėdos rajono Gargždų kultūros centro folkloro ansamblio „Cyrulelis“. Skimos Končienės sodyboje šventės dalyvių laukė Manto Virbausko verdama košė, naminė duona, pyragas, gira. Netrūko gražių kalbų ir prisiminimų, gamta taip pat prisidėjo, padovanodama šiltą dieną. Susitikimo dalyviai skirstėsi į namus, maloniai pabendravę bei atgaivinę gražius prisiminimus. 

Organizuojant šį susitikimą, įdėta daug pastangų, darbo,  laiko, tačiau esu patenkintas sklandžiu renginiu ir gerais, šiltais atsiliepimais. Šventės dalyviai išreiškė pageidavimą, kad susirinktume savo gimtinėje kiekvienais metais liepos trečią šeštadienį.

Stanislovas VIRBAUSKAS, 

buvęs Stirbiškės kaimo gyventojas, vienas iš renginio organizatorių

AUTORIAUS nuotr.