Saulės vitaminas įveikia depresiją

Daugybei žmonių, ypač po žiemos, trūksta vitamino D, o tai siejama su rizika susirgti įvairiomis ligomis. Kiek organizmas turi šio saulės vitamino, parodo kraujo tyrimas.

Vitamino D, kuris dar vadinamas ir hormonu, niekas negali pakeisti. Beveik nėra organų, kuriuose nebūtų jo receptorių. Kai šio vitamino stinga, gali prasidėti įvairūs negalavimai. Tai ypač aktualu šaltuoju metu. 

Gerai žinoma, kad, trūkstant vitamino D, didėja rachito, osteoporozės bei kitų kaulų ligų rizika. Šis hormonas yra svarbus, siekiant išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, bronchinės astmos, net kai kurių vėžinių susirgimų. Jo stoka siejama su psichikos sutrikimais, nėš­tumo komplikacijomis, kai ku­riomis autoimuninėmis bei in­fekcinėmis ligomis. 

Mokslininkai nustatė, kad saulės vitamino deficitą patiriantys pagyvenę žmonės kartais net 11 kartų gali būti labiau linkę susirgti depresija. Ištirta, jog vitamino D pakankamai turinčios moterys yra atsparesnės šiai psichikos ligai. Manoma, kad vitaminas D tiesiogiai veikia dopamino ir  noradrenalino receptorius. Tai gali išbalansuoti smegenų veiklą bei sukelti depresiją. 

Iš saulės gautą energiją organizmas į vitaminą D „verčia“ apie du mėnesius. Todėl jo atsargas papildyti reikia, daugiau valgant šio vitamino turinčio maisto ar vartojant papildus. Bet svarbu ir neviršyti vitamino D normos. 

AKCIJA! Vitamino D tyrimą su didele nuolaida Jums atliks „Medicina practica“ la­boratorijoje, Šilalės ligoninėje (Vytauto Didžiojo g. 19). Tel.: (8-449) 4-67-63, (8-656) 6-79-57. Reikia būti nevalgius. Iš anksto registruotis nebūtina. Interneto svetainė: www.medicinaprac­ti­ca.lt.

 

Atnaujinta Penktadienis, 25 kovo 2016 10:41