Kaip išvengti paskutinės širdies ligų stotelės

Klastingoji aterosklerozė sukelia ne tik prieširdžių vir­pėjimą, infarktą ar insultą, bet ir ypač pavojingą šir­dies nepakankamumą. Tačiau reguliariai atliekami pažangūs kraujo tyrimai padeda pastebėti dar tik įsibėgėjančią ligą, kuomet ją galima efektyviai kontroliuoti.   

Dusulys, nuovargis, greitas pulsas, kojų patinimai – akivaizdūs mirtimi alsuojančio širdies nepakankamumo požymiai. Problema ta, kad panašius simptomus sukelia ir kitos ligos, jie neretai priskiriami senėjimui. Todėl labai svarbu lemtingai nesuklysti.

Vėlai nustatyto širdies nepakankamumo gydymas – lyg uždelsto vėžio prognozė. Tokių atvejų Lietuvoje dar labai daug. Širdies nepakankamumui lėtai progresuojant, pacientai dažnai nejaučia jokio sveikatos pablogėjimo. Todėl šią ligą laiku pastebėti galima, jeigu reguliariai atliekami reikiami tyrimai.

Dabar efektyviausia diag­nostika – išsitirti kraujyje spe­cifinius širdies žymenis. Ga­vęs NT-pro BNP tyrimo duo­menis, šeimos gydytojas gali aiškiai matyti, ar pacientui reikia kardiologo pagalbos. NT-pro BNP tyrimas ne tik tiksliai atskleidžia tiek ūmų, tiek lėtinį širdies nepakankamumą, bet ir padeda įvertinti gydymo efektyvumą. 

Širdies ir kraujagyslių susirgimų aukų skaičių pavyktų sumažinti, jei atero­sklerozę pradėtume kont­roliuoti nuo pat pradžios. Tai daryti leidžia lipidograma ir didelio jautrumo C-reaktyvinio bal­tymo (hs-CRB) tyrimas.

Lipidograma parodo bend­rojo, „gerojo“, „blogojo“ cholesterolio ir trigliceridų kiekį, o hs-CRB – kraujagyslių uždegimą. Jis, kaip nurodo vis daugiau gydytojų, ir duoda pradžią tiek bėdų atnešančiai aterosklerozei.

AKCIJA! Iki birželio 30 d. lipidogramą, didelio jautrumo CRB ir NT-pro BNP tyrimus Jums atliks „Medicina practica“ laboratorijoje Šilalės ligoninėje (Vytauto Didžiojo g. 19, tel. (8-449) 4-67-63). Kraujo paėmimas nemokamas. Prieš tyrimą būtina bent 12 val. nevalgyti. Iš anksto regist­ruotis nereikia. 

Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt 

Atnaujinta Antradienis, 04 liepos 2017 09:59