„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Sėkmingas senėjimas. Kur jo ieškoti?

Žiniasklaidoje, socialinėje medijoje vis dažniau girdime ,,sėkmingo senėjimo“ sąvoką. Vienas iš pagrindinių sėkmingo senėjimo aspektų – aktyvus įsitraukimas į gyvenimą, įvairiapusę veiklą. Šiuo atveju svarbios ne tik visuomenės teikiamos galimybės, bet ir paties žmogaus motyvacija veikti. Paskata veikti gali tapti mylimas pomėgis, paraginimas, įkvepianti kito žmogaus istorija bei daugelis kitų veiksnių. Kviečiame susipažinti su nepailstančia ,,Sidabrinės linijos“ savanore Larisa iš Elektrėnų, kuri galbūt kažkam taps tuo pavyzdžiu, paskata ar tiesiog trumpu priminimu, kad amžius nėra kliūtis veikti.

 

– Larisa, papasakokite apie savo dieną. Ką veikiate? Kokių pomėgių turite?

– Man šešiasdešimt penkeri. Kasdien keliuosi apie šeštą ryto, geriu vandenį ir kavą, gaminu sau pusryčius. Maždaug apie devintą valandą imuosi darbo. Esu laisvai samdoma lietuvių-rusų kalbos vertėja.

Man ruduo – derliaus apdorojimo metas. Turiu sodą, jame auginu uogas, daržoves. Kadangi rūpinuosi mityba, derlių šaldau, džiovinu ir perdirbu be cukraus, acto bei pan. Taip pat džiovinu laukuose augančias vaistažoles, žiemą geriu jų arbatą ir draugams dovanoju. Kepu duoną iš įvairių sėklų ir viso grūdo miltų. Sveikai besimaitindama ir sporto nepamirštu. Kartais užsiiminėju joga. Dar labai mėgstu siuvinėti. Esant kokiai progai, mano siuviniai tampa dovana. Ir automobilį vairuoju. Taip ir prabėga diena.

– Kaip Jūs suprantate senatvę?

– Man senatvė – tai laisvė daryti tai, kam anksčiau laiko nerasdavau. Tai yra sodas, namai, anūkai, įvairūs pomėgiai. Sveikatos patikros niekada nebuvo mano prioritetas. Vis dar atlieku tik būtiniausius patikrinimus.

– Jei reikėtų papasakoti didžiausią neseniai patirtą nuotykį, kas tai būtų?

– Skrydis su parasparniu virš Birštono! Kaip smagu buvo! Tik devyniolika minučių, bet prisiminimai, adrenalinas kunkuliuoja manyje iki šiol.

– Esate aktyvi „Sidabrinės linijos“ savanorė. Kaip šią savanorystę atradote?

– Sunkiai susirgau, bet pasveikau. Pasveikusi jaučiau begalinį dėkingumą Dievui ir Visatai už galimybę gyventi toliau. Svarsčiau įvairius būdus dėkingumui išreikšti ir radau ,,Sidabrinę liniją“. Užpildžiau anketą, dalyvavau mokymuose, pasirašiau sutartį. Tai man dar viena dovana, dar viena galimybė atsidėkoti. Kartą per savaitę bendrauju su labai įdomiais žmonėmis. Jaučiu, kad tai naudinga ir man. Gyvenu viena, dukra su šeima užsienyje. Pasikalbėjus su kuo nors diena tampa smagesnė.

– Ko palinkėtumėte senatvės bijantiems žmonėms?

– Pirmiausia reikėtų sau tiksliau atsakyti į klausimą, ko būtent bijome? Vienatvės, ligų, nepritekliaus? Ar jausmo, jog tampi nebereikalingas? O po to jau galima ir spręsti. Turiu daug patirties. Mielai pasidalinu ja su pašnekovais „Sidabrinėje linijoje“. Sveikatos sunkumų ir be senatvės būna. Su jais galima kovoti. Vienatvė – taip pat išsprendžiama problema. Galima lankyti įvairius užsiėmimus. Aš lankau Trečiojo amžiaus universitetą, kitas nemokamas paskaitas, kurias organizuoja savivaldybė. Tai ugdo drąsą kalbėti su nepažįstamais žmonėmis, susipažinti. Iki tol buvau dalykiška ir uždara. Dieną praskaidrina ir pokalbiai ,,Sidabrinėje linijoje“. Pokalbiui su pašnekove ruošiuosi iš anksto. Užsirašau jos svarbius įvykius, nes atmintis kartais mane apgauna... Kviečia mane stoti į „Bočių“ draugiją. Tai pensininkų draugija, kuriai padedu kaip savanorė. Nepriteklių spręsti galima ieškant darbo. Taip mano hobis tapo papildomu uždarbiu, o ir laiko internete neleidžiu beprasmiškai.

Ar bijote, kad esate niekam nereikalingas? Visiems jūsų reikia. Daug žmonių laukia jūsų bendrystės. Susipažinę, susidraugavę būsite laimingi ir kitiems laimę teiksite. Mano pašnekovė iš ,,Sidabrinės linijos“ – labai įdomus žmogus. Kartais stebisi, kad su ja kalbu ir man nenuobodu. Ji nori įsitikinti, kad yra įdomi. Daugeliui iš mūsų tai svarbu. Dažniau rodykime dėmesį aplinkiniams, tai grįžta atgal. Patikrinta!

Kviečiame prisijungti vyresnio amžiaus žmones pokalbiams su bendraminčiais telefonu!

„Sidabrinė linija“ – nemokama bendravimo ir pagalbos linija vienišiems garbaus amžiaus žmonėms. Siūlome galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti. Jaučiant poreikį būti išklausytam ar tiesiog norint susirasti bendramintį reguliariems pokalbiams telefonu, galima skambinti nemokamu telefonu (8-800) 8-00-20. „Sidabrinės linijos“ konsultantės Jus išklausys, suteiks pagalbą, patars ir užregistruos draugystės ir bendravimo telefonu paslaugai.

„Sidabrine linija“ naudotis paprasta, saugu ir nieko nekainuoja. Skambinkite 8 800 800 20 ir praturtinkite gyvenimą naujais draugais ir pokalbiais su bendraminčiais.