Rugpjūtis žada dovanų lietų

Regis, ką tik džiaugėmės pirmosiomis birželio dienomis, o štai jau prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo. Nė nepajusime, kaip atkeliaus  ir auksaspalvis rugsėjis. Iki to laiko stengsimės aplankyti kuo daugiau prenumeratos loterijos laimėtojų, kad rudenį jie pasitiktų džiugesni bei turtingesni.

Šią vasarą, kaip įprastai, loterijos dovanų maišą papildė keturi Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio prizai. Pirmasis iš jų atiteko Burkėnuose gyvenančiai Kazimierai Balčienei. Moteris negalėjo atsidžiaugti savo sėkme ir negailėjo gražių žodžių ją apdovanojusiam politikui.

„Kaip nepažinosi savo Seimo nario? Esu buvusi pas jį gyventojų priėmime, prašiau, kad padėtų išspręsti iškilusias problemas“, - kalbėjo K.Balčienė.

Laimėtą prizą Kazimiera pažadėjo atidėti naujai „Šilalės artojo“ prenumeratai, nes be rajono laikraščio ji sakė negalinti. Nuo pat leidinio susikūrimo dienos jį skaitanti moteris prisipažino jame nuolatos randanti šį bei tą įdomaus ir naudingo.

Nors, bendraudamas su Kazimiera, negali nesižavėti jos energija, nuoširdumu, gera nuotaika, prakalbusi apie savo gyvenimą, ji kiek nuliūsta.

„Vargingai augome, buvo­me keturios seserys, tad gyvenimas neišlepino. Kai mirė mama, buvau nepilnų dviejų savaičių... Nuo pat jaunystės dirbau kolūkyje­, lauko brigadoje, paskui – fermose. Nieko nepadarysi, taip, matyt, reikėjo“, - susimąstė pašnekovė.

Verslininkės Onutės Kairienės įsteigta dovana – 30 Eur vertės kuponas, kviečiantis apsipirkti avalynės parduotuvėje „DiMada“, atiteko pedagogui. Tiesa, dovanos į redakciją atsiimti užsukęs Didžiuosiuose Vankiuose gy­venantis Jonas Pralgauskas kreidos kvapą ir į pamokas kviečiantį skambutį mena jau tik prisiminimuose – vyriškis senokai yra išėjęs į užtarnautą poilsį.

„40 metų dirbau mokytoju, net 33-ejus - Iždonų mokykloje. Kai ją panaikino, neilgai trukus, išėjau į pensiją ir dabar ūkininkauju. Pagrindinis dalykas, kurį dėsčiau vaikaims, buvo biologija, bet yra tekę mokyti ir chemijos, fizikos, technologijų“, - pasakojo J.Pralgauskas.

Didieji Vankiai – Jono tėviškė. Į šiame nedideliame kaime esančią, miškų apsuptą sodybą vyras grįžo dirbti tėvų žemės. Kaip pats sakė, po jų mirties liko truputį dirbamos, truputį miškų, tad visko atsisakyti nesinorėjo. Buvęs pedagogas laiko 2 kumeles, 2 telyčias, karvę, buliuką. Atradęs minutę laisvo laiko, Jonas mėgsta ištrūkti į mišką pagrybauti. Juk, gyvenant gamtos apsuptyje, atsisakyti šio malonumo būtų tikrų tikriausia nuodėmė. 

Birutė PALIAKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Atnaujinta Penktadienis, 12 rugpjūčio 2016 09:10