Pagrindinės Žadeikių įstaigos – ir vėl be vadovų

Nors sakoma, kad nepakeičiamų nėra, pasirodo, kartais ši taisyklė vis tik negalioja. Bene geriausiai tai iliust­ruoja pastaruosius kelerius metus besiklostanti situ­acija Žadeikiuose.

Prieš trejetą metų darbą palikus seniūnui Vytautui Katauskiui, žadeikiškiai iki šiol gyvena be nuolatinio vadovo – savivaldybei niekaip nesiseka rasti tinkamos pamainos. Ir nors jau įvyko bene penki konkursai seniūno pareigoms užimti, ši vieta tebėra laisva.

Analogiška padėtis ir su Žadeikių pagrindine mokykla. Po ilgamečio jos vadovo Bronislovo Aleksandravičiaus mirties mokykla jau kelinti metai mėtoma iš rankų į rankas lyg kokia karšta bulvė. Po kelis kartus skelbtų konkursų praėjusių metų balandį jai pagaliau pradėjusi vadovauti Renata Rimkuvienė pareigose neištvėrė nė pusmečio – praėjusį rugpjūtį, prieš pat naujus mokslo metus, ji nusprendė tapti Pajūralio pagrindinės mokyklos direktore.

Po kelių mėnesių, paskutinėmis 2015-ųjų gruodžio dienomis, Žadeikių mokiniams bei mokytojams buvo pristatytas naujas vadovas – iki tol Upynos Stasio Girėno mokyklos direktoriaus pavaduotoju dirbęs Nerijus Jocys. Deja, prabėgo geras pusmetis, ir, artėjant mokslo metams, jis taip pat paliko Žadeikius – iškeitė juos į Skaudvilę. Šią savaitę paskelbta, jog N.Jocys laimėjo konkursą (pranešama, kad buvo jame vienintelis kandidatas) Skaudvilės gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti. 40-metis pedagogas yra įgijęs geografijos ir technologijų mokytojo specialybę, priklauso Konservatorių partijai, kurios sąrašuose yra dalyvavęs ne tik savivaldos, bet ir Seimo rinkimuose. Tiesa, nesėkmingai.

O be pagrindinių kaimo institucijų – mokyklos ir seniūnijos – vadovų gyvenantys žadeikiškiai baiminasi, jog šitokia situacija vieną dieną gali būti išspręsta labai paprastai: panaikinant ir mokyklą, ir seniūniją, prijungus jas prie didesnių. 

Angelė BARTAŠEVIČIENĖ

Atnaujinta Pirmadienis, 15 rugpjūčio 2016 13:27