„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Eismo patikros – be didesnių nesusipratimų

Įvedus sustiprintą karantiną, judėti leidžiama tik savo savivaldybėje. Ne išimtis ir Šila­lė – čia praėjusį savaitgalį veikė trys postai, kiti įvažiavimai į miestą buvo užtverti kelio ženklais. Policija sako, kad pirmasis išbandymas pavyko puikiai.

„Gyventojai turėjo pasiruošę reikalingus dokumentus, todėl nesusipratimų buvo nedaug“, – vakar sakė Šilalės policijos komisariato viršininkas Audrius Lukošius.

Jis pats savaitgalį budėjo kito rajono keliuose, tad išsamiau apie akcijos rezultatus galėjo papasakoti viename iš postų dirbęs komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Gintas Vai­­čikauskas. 

„Dvylika valandų budėjau Ši­lalėje, Dariaus ir Girėno g. įreng­tame poste. Kartu su kolege apgręžėme penkis automobi­lius, dar dviem ekipažams bu­vo surašyti administraciniai pro­tokolai už tai, kad automobiliu vyko vienai šeimai nepriklausantys asmenys“, – informuoja Veiklos skyriaus vadovas.

Pareigūno teigimu, svetimų savivaldy­bių gyventojų pasiteisinimai – patys įvairiausi. Pa­vyzdžiui, tau­ragiškiai atvažiavo pasižiū­rėti Šilalės eglės, šilutiškius neva klaidingai atvedė navigacija ir pan.

Tiek jis, tiek komisariato vadovas A. Lukošius paneigė socialiniuose tinkluose plintančią informaciją, jog negalima įvažiuoti tik į Šilalės miestą, o rajone važinėti kitų savivaldybių gyventojams leidžiama.

„Policija patru­liuoja ir rajone, pajėgos yra gerokai sustip­rintos. Gali būti sustabdytas ir patikrintas bet kuris automobilis. Ir jeigu paaiškėja, kad jo vairuotojas yra iš kitur, jam pasiūloma palikti savivaldybę arba surašomas administracinis protokolas. Kiekvienu atveju situacija vertinama individualiai, bet vienoda tvarka galioja visoje šalyje“, – primena policijos pareigūnai.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Lina Banienė informuoja, jog trijuose Šilalės postuose per savaitgalį patik­rintos 3679 transporto priemonės, iš kurių 29 apgręžtos. Taip pat nustatyti penki administraciniai nusižengimai (visi dėl karantino sąlygų nesilaikymo – už daugiau nei vieno šeimos ūkio kontaktą automobilyje). 

Reikalavimas be ypatingai svarbaus reikalo palikti savo gyvenamąją vietą galios iki sausio 3 d. Šilalės policijos komisariato vadovai įspėja, kad sustiprintas patruliavimas tiek mieste, tiek rajone vyks viso sugriežtinto karantino metu. Pareigūnams talkina policijos rėmėjai, šauliai, kariai, pasieniečiai, Karo policija. 

Tiems, kurie abejoja, ar gali vykti į kitą savivaldybę, skirtas informacijos numeris (8-700) 6-00-00, kuriuo paskambinus bus suteikta konsultacija.

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.