Valdžios kadrilis prieš rinkimus greitėja

Vasario mėnesį išskirstę ir patvirtinę rajono biudžetą, savivaldybės politikai niekaip nesusitaiko su mintimi, kad lėšų papildomiems darbams atlikti bent jau kol kas nėra. Kiekviename tarybos posėdyje jie kiša ranką į ateinančių metų biudžetą, nors niekas nežino, nei kiek jame bus pinigų, nei kam juos bus galima naudoti. Ypač  kenčia ateinančių metų Kelių priežiūros ir plėtros prog­ramos fondas, iš kurio Šilalės politikai vien liepos pabaigoje „pasiskolino“ daugiau kaip 80 tūkst. eurų.

Kaip parodyti, jog valdžia gerai dirba? Pagaliau imtis remontuoti dešimtmečius pa­mirštas gatves ir keisti išsiklaipiusius šaligatvius. Šilalės rajono vadovai tą ir daro. Rudenį rinkimai į Seimą, kiek­vienai partijai norėsis gerais darbais pasigirti, todėl šiemet jų priplanuota dvigubai daugiau nei anksčiau. Kadangi pinigų nėra tiek daug, kiek politikai turi norų, konkursus laimėjusios įmonės yra verčiamos dirbti skolon. Garantas - savivaldybės įsipareigojimas sumokėti iš ateinančių metų biudžeto.

Kad trūks pinigų suplanuotoms gatvėms asfaltuoti, buvo aišku dar vasarį, sprendime dėliojant šių metų ketinimus. Tačiau dabar iš maišo lenda kita yla: siūloma skirti lėšų net tiems objektams, kurie nebuvo numatyti valdininkų planuose. Pavyzdžiui, Didkiemyje, Kaliksto Kasakausko gatvėje, šiemet žadėta pakeisti tik dalį kelio bortų, bet, atlikus darbus, paaiškėjo, jog šaligatvių būklė ne pagerėjo, o pablogėjo. Pakeitus „bordiūrus“, jie tapo aukštesni už patį šaligatvį, jis dar labiau susiklaipė, o kasinėjant visai sutrupėjo plytelės.

Investicijų ir statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas tarybos narius įtikino, kad padėtis Didkiemyje tikrai pablogėjo, todėl žūtbūt reikia dar 14,3 tūkst. Eur šaligatvio dangai pakeisti.

Eismo saugumas - šventas reikalas, kas gali tam prieštarauti? Taryba nusprendė, jog darbus būtina atlikti kuo greičiau, o pinigų jiems tikimasi rasti ateinančių metų biudžete.

Valdžios planai gerokai brangsta ir Kaltinėnų seniūnijoje. Atrodo, kad Gineikių kaimo Dionizo Poškos gatvės gyventojai per anksti apsidžiaugė būsimu asfaltu. Praėjusį ketvirtadienį politikai­ per daug nediskutuodami nutarė šios gatvės neasfaltuoti, o jai skirtus 25 tūkst. Eur permesti Rakutiškės  gatvės projektavimo bei kapitalinio remonto darbams.

F.Sragauskas aiškino, kad darbus planavę seniūnijos specialistai esą „sumaišė gat­vių pavadinimus“. Tik dabar atsipeikėta, jog Rakutiškės gatvėje gyvena kur kas daugiau žmonių, be to, ją išasfaltavus,  pagerės privažiavimas prie jau tvarkomos Akmenos gatvės. Bene 700 metrų asfaltui nutiesti 25 tūkst. Eur, žinoma, neužteks, tad savivaldybės taryba pritarė, kad iš ateinančių metų biudžeto šiai gatvei būtų skirta dar iki 70 tūkst. Eur.

Prie įvažiavimo į Šilalę sandėlius statantys verslininkai taip pat sulauks paramos - savivaldybės taryba nusprendė biudžeto lėšomis išvalyti pro jų sklypą einantį melioracijos griovį. Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algimantas Olendra užtikrino, jog darbus būtina atlikti šiemet, nes kitaip bus sutrukdyta verslui kurtis.

„Melioracijos griovys - savivaldybės valdomas valstybės turtas, jam prižiūrėti valstybė skiria lėšų. Griovys surenka ir miesto vandenis. Ties savo sklypais žemės savininkai jį išvalė, bet kitur jis yra užakęs. Verslininkai prašo ne paramos, o nori, kad savivaldybė susitvarkytų savo turtą“, - aiškino politikams A.Olendra.

Tarybos narys Albinas Ežerskis mano, jog griovį reikia valyti planine tvarka, o ne kažkam paprašius. Jei statant sandėlius ar ruošiant teritoriją melioracijos įrenginys buvo sugadintas, jį sutvarkyti turi darbus atliekanti organizacija.

Savivaldybės taryba grioviui išvalyti iš ateinančių metų Melioracijos darbų programos skyrė 7  tūkst. Eur.

Įdomu, ar taip pat operatyviai būtų atsižvelgta ir į kokio nors eilinio ūkininko prašymą išvalyti, tarkime, jo žemę tvindantį melioracijos griovį?

Daiva BARTKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Atnaujinta Antradienis, 16 rugpjūčio 2016 09:43