Medžiotojai išsisuko nuo 6 eurų rinkliavos

Rugsėjo 29 d. Šilalės savivaldybės taryba nuo vietinės rinkliavos už atliekų tvarkymą praėjusiais metais atleido aštuonis asmenis bei „Jūros“ medžiotojų būrelį. Dėl šio prašymo susiginčiję politikai iškėlė moralinę proble­mą: ar tikrai medžiotojams padoru prašyti sim­bolinės lengvatos?

Savivaldybės taryba svarsto ir nuo vietinės rinkliavos už atliekų tvarkymą atleidžia prašymus pateikusius gyventojus bei nevyriausybines organizacijas, sunaudojusius per metus ne daugiau kaip 180 kWh elektros energijos. Prašymus pateikę asmenys yra skolingi Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui 2015 m. rinkliavos mokestį, bendra įsiskolinimo suma - 266 eurai.

„Jūros“ medžiotojų būrelis už 25 kv. m patalpas Kvėdarnos seniūnijos Stigrėnų kaime turėjo sumokėti 6,72 Eur metinės rinkliavos. Kontrolės komiteto, kuris svarstė šį klausimą, pirmininkas Algirdas Meiženis mano, kad prašyti atleisti nuo tokios sumos turtingiems medžiotojams turėtų būti gėda.

„Tai yra bloga tendencija. Atleisime vieną, to užsimanys ir kiti medžiotojų būreliai. Man regis, 6 eurus jie tik­rai gali sumokėti - vienam medžiotojui tektų gal tik koks 20 centų. Į tuos dalykus reikėtų žiūrėti principingiau“, - tvirtino Kontrolės komiteto pirmininkas.

Pasak A. Meiženio, medžiotojų nameliai, kaip ir pati medžioklė, yra pramogos objektas, o tai, jog nesunaudota 180 kWh elektros energijos, dar nereiškia, kad būrelis savo patalpose nesilankė ir nešiukšlino. Tarybos narys Alfonsas Motuzas pritarė, jog derėtų pagalvoti apie lengvatų teikimo taisyklių peržiūrėjimą.

Tuo tarpu savivaldybės ad­ministracijos direktorius ma­no, kad reikia vadovautis galiojančiomis taisyklėmis, o ne moralinėmis vertybėmis.

„Taip žiūrint, tai ir kaimo bendruomenių salės yra pramogos objektai. O ką ten daugiau daro? Tik švenčia“, - dėstė savo požiūrį į moralę Raimundas Vaitiekus.

A. Meiženio pasiūlymui neatleisti nuo metinės rinkliavos 6 Eur turinčio sumokėti „Jūros“ medžiotojų būrelio pritarė tik penki tarybos nariai. Tuo tarpu Viktorija Ma­cienė, Gedėliškės kaime paveldėjusi namą, turės sumokėti trijų metų rinkliavą - 94,33 Eur, nes praleido kreipimosi terminą.

Daiva BARTKIENĖ

Atnaujinta Penktadienis, 04 lapkričio 2016 08:32