„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4,50 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Mažų gimnazijų lygio reitingai neatspindi

Gegužės pradžioje žurnalo „Reitingai“ paskelbti šalies gimnazijų rei­tingai sukėlė diskusijas ir Šilalėje – apie rajono mokinių pasiekimus užsiminta savivaldybės tarybos posėdyje, juos analizuoja mokytojai ir mokinių tėvai. Pagrindo tam lyg ir yra – reitingų sudarytojai nurodo, kad Šilalė patenka tarp penkių savivaldybių, kuriose mokinių pasiekimai yra vieni prasčiausių. Skelbiama, jog, sudarant gimnazijų reitingą, remtasi valstybinių brandos egzaminų, kuriuos abiturientai laikė 2022 m., rezultatais (gimnazijos gavo taškų tik už abiturientus, kurie išlaikė egzaminus ne žemesniais nei 36 balų įvertinimais). Žemiausi rezultatai nebuvo vertinti.

Kritinė situacija ir vertinant dešimtokų rezultatus – pasak reitingų su­da­rytojų, iš viso šalyje net 10 tūkst. mokinių nebūtų galėję mokytis vie­nuoliktoje klasėje dėl neigiamų pagrindinio ugdymo pasiekimų pa­tik­rinimų (PUPP) įvertinimo. Vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministerijos

planuojamomis reformomis, tapti vienuoliktokais netrukus galės tik tie, kurie per PUPP įveiks keturių balų iš dešimties kartelę. Tačiau žurnalo „Rei­tingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas, pristatydamas analizę spaudos konferencijoje, įspėjo, kad jei tokia nuostata bus įgyvendinta, de­šimtys mokyklų tiesiog neišgyvens, nes sumažės mokinių. Tarp tokių įvar­dijamos ir trys Šilalės rajono gimnazijos. Be to, ir bendras Šilalės ra­jono gimnazijų reitingas šiemet yra gerokai žemesnis, nei pernykštis – pirmajame šimtuke nėra nė vienos. Pernai 56 vietoje buvusi Simono Gau­dėšiaus gimnazija nukrito į 123-iąją, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija iš 137-osios smuko į 209-ąją, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija, buvusi 153-ia, atsidūrė 237-oje, o Pajūrio Stanislovo Bir­žiškio gimnazija šių metų reitinge įrašyta 246-uoju numeriu (pernai – 215-a). Vie­nintelės Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos vieta nesikeitė: ji ant­rus metus yra 275-oje vietoje. Iš viso Lietuvoje yra 340 gimnazijų. 

Angelė BARTAŠEVIČIENĖ

Daiva BARTKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 38