Logo
Spausdinti šį puslapį

Atsidūrė teroristinių išpuolių centre

Per antradienio išpuolius Briuselio oro uoste bei miesto centre esančioje metropoliteno stotyje žuvo mažiausiai 35 žmonės ir maždaug 250 buvo sužeisti. Teroro išpuolio metu Briuselyje buvo net keli Lietuvos politikai – europarlamentarai Zigmantas Balčytis, Petras Auštrevičius, Valentinas Mazuronis bei Bronis Ropė, eurokomisaras Vytenis Andriukaitis ir Seimo narys, Lietuvos delegacijos NATO parlamentinėje asamblėjoje pirmininkas Re­migijus Žemaitaitis. Lietuvos politikai per sprogimus Briuselyje nenukentėjo.

Trečiadienį „Šilalės artojui“ susisiekus su Seimo nariu R.Žemaitaičiu pasiteirauti apie situaciją, jis sakė: „Šiandien darbo vietose pasirodė tik ištvermingiausieji, daug renginių buvo atšaukta. Po teroro aktų į NATO parlamentinės asamblėjos renginius atėjo vos septyni iš 35 dalyvių. Visus kitus jų šalių ambasados išsiuntė namo. Iš delegacijos likau tik aš, trys britai, amerikietis, turkas ir danė. Lenkai, portugalai išvyko“.

Anot jo, nors mieste paskelbtas aukščiausias saugumo lygis, visur daugybė policijos, bet nerimo, aišku, yra. 

„Akivaizdu, kad Briuselis ne­­sugebėjo užtikrinti saugumo, buvo nepasiruošęs. At­sa­kin­gos institucijos, Bel­gijos vyriausybė, sakyčiau, net leng­vai buvo užmigusi džiugesyje, kai praėjusį šeštadienį sulaikė teroro išpuoliu Paryžiuje kaltinamą teroristą“, - sakė parlamentaras. 

Pasak politiko, šiek tiek ironiška, jog NATO vadavietėje antradienį kaip tik buvo diskutuojama dėl NATO galimybių prisidėti užtikrinant civilinį saugumą. 

Politikas įsitikinęs, kad po tokių išpuolių reikėtų gerai pagalvoti apie pabėgėlių prob­lemą ir ieškoti efektyvesnių būdų šiai krizei spręsti. 

„Atsako­mybę už išpuolį Briu­selyje prisiėmė „Islamo valstybės“ džihadistai. Ir jie gra­sina, kad bus dar bai­sesnių tragedijų. Naujienų agentūros AP duomenimis, teroristinė grupuotė „Islamo valstybė“ yra paruošusi mažiausiai 400 teroristų vykdyti išpuolius Eu­ropoje. Todėl privalome būti budrūs. Štai Lenkija jau paskelbė apsisprendusi nepriimti jai pagal ES planą numatytų pabėgėlių. Apie tai, manau, turėtų galvoti ir Lietuva“, - įsitikinęs politikas. 

Vien pernai ES užplūdo apie 1,2 mln. pabėgėlių, daugiausiai - iš Sirijos. 

Briuselį sudrebinus sprogimams ir po jų sustojus viešojo transporto eismui, ten dirbusiems Lietuvos politikams teko galvoti, kaip grįžti namo. 

R.Žemaitaitis sakė į Vilnių ketinęs skristi tiesioginiu skry­džiu ketvirtadienio rytą, tačiau planus prisiėjo keisti: dabar automobiliu vyks į Paryžiaus oro uostą, iš ten skris į Varšuvą, o tada - į Lie­tuvą.

Angelė BARTAŠEVIČIENĖ

Atnaujinta Penktadienis, 01 balandžio 2016 09:30
2016 © „Šilalės artojas“ – Šilalės rajono laikraštis. Visos teisės saugomos