Logo
Spausdinti šį puslapį

Susitikimas Stambule

Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokytojos Laima Baltutienė, Laima Šalkauskienė ir Nomeda Kasmauskaitė lankėmės gausią istorinę praeitį turinčiame Turkijos mieste Stambule. Čia vyko baigiamasis „Erasmus+“ projekto „Effective Use of Mobile Application in Education“ koordinatorių susitikimas. 

Projekto partneriai iš Veng­rijos, Italijos, Make­donijos, Tur­kijos bei Lietuvos, kuriai ats­tovavome mes, diskutavo,  kuo buvo naudingas mokiniams šis projektas, aptarėme tolimesnį jo vykdymą. 

Projektas buvo skirtas 15–18 metų mokiniams ir sukur­tas, atsižvelgiant į dalyvių no­rą pritaikyti bei tobulinti jų praktinius gebėjimus kuriant mobiliąsias prog­ra­mė­les, įgyti įgūdžių, kurie praverstų baigus mokyklą bei pasirinkus profesiją. Tad moksleiviai iš pasyvių mobiliųjų prog­ra­mėlių naudotojų tapo aktyviais kūrėjais. 

Mes, mokytojai, iš arčiau susipažinome su didžiausiu ir niekada nemiegančiu, rytietiška bei vakarietiška kultūra alsuojančiu Stambulu. Sparčiai modernėjančiame, o kadaise Bizantijos bei Osmanų imperijų sostine ar Konstantinopoliu vadin­ta­me, besidriekiančiame per du že­mynus – Europą ir Azi­ją, kuriuos skiria Bosforo sąsiauris, mieste galima rasti įvairialypę istoriją – graikų, romė­nų bei turkų kultūrinį palikimą. Miesto dvasią ypač stip­rina egzotiški kvapai, gat­vės prekeiviai, lauko kavinėse turkiška arbata ar sultingu kebabu besimėgaujantys gyventojai, iš minaretų besiliejančios melodingos maldos bei ypatingas turkiškas pas­laugumas. Aplankėme svarbiausius objektus. Sultono Ah­medo arba kitaip vadinamą Mė­lynąją mečetę, Šv. Sofijos soborą, Bazilikos vandens cisternas, menančias VI a., Didįjį Stambulo turgų, įspūdingo dydžio Topkapi sultono rūmus ir haremą, Bosforo sąsiaurį, Princų salas.

Nomeda KASMAUSKAITĖ

Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokytoja

Nuotr. iš autorės albumo

2016 © „Šilalės artojas“ – Šilalės rajono laikraštis. Visos teisės saugomos