„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Šilališkiai – tarp „Lietuvos Maximalistų“

Vilniuje 17-ąjį kartą buvo apdovanoti gabūs ir talentingi Lietuvos moksleiviai. Tarp nugalėtojų yra net penki šilališkiai. Pažangumo srities stipendijos atiteko Marijai Gedeikytei, Ramilei Bartušytei, Margaritai Gedeikytei, Viltei Kybartaitei bei Viliui Košiui.

Marijos didžiausias pomėgis – kelionės, per kurias atsiveria galimybė pažinti įvairias kultūras bei papročius. Ramilė domisi fotografija, krepšiniu, istoriniais filmais ir skaitymu. Jos mėgstamiausia pamoka – istorija. Domina praeitis, žmonių likimai, tradicijos bei pokyčiai. Margarita mėgsta sportuoti, žaisti tinklinį ir jau septynerius metus lanko sporto mokyk­lą. Viltei labiausiai patinka literatūra: ji mėgsta skaityti knygas, tapyti ir keliauti. O stipendiją skirs kelionėms ir kalbų stovykloms. Vilius laisvalaikiu sportuoja, žaidžia krepšinį bei tinklinį. Taip pat domisi šokiais. Stipendiją jis panaudos chemijos žinioms gilinti. 

Gabiausius jaunuolius kartu su lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generaline direktore Kristina Meide apdovanojo švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič. Jau­­nuolius sveikino ir Lietuvos Res­pub­likos Prezidentas Gitanas Nau­sė­da: „Šiandien Jūs esate mūsų ateities Lietuva, kupina gražiausių svajonių, idėjų, tikslų, įdomių atradimų bei pažinimo džiaugsmo. Rytoj būsite tie, kurie savo darbais ir laimėjimais garsins mūsų šalį pasaulyje. Nuoširdžiai linkiu Jums šiame kelyje plataus akiračio, smalsumo ir ryžto“. 

Šiemet „Maxima“ išrinko net 96 talentingiausius, sumaniausius ir gabiausius šalies mokinius mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei pažangumo srityse. Jiems visus mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos 150 arba 75 Eur stipendijos. 

„Daug „Maximalistų“ jau užaugo, tačiau jie nesiliauja siekti maksimaliai aukštų tikslų. Dalis jų – mums puikiai pažįstami veidai, kuriantys Lietuvą bei jos istoriją. Tai pradeda daryti ir šių metų laimėtojai. O mes džiaugiamės prisidėdami prie šio darbo“, – sako K. Mei­dė.

Iš viso šiais metais „Maximalistais“ pretendavo tapti daugiau nei pusė tūkstančio talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių mokinių. 

Kristina RANCAITĖ,

komunikacijos vadybininkė