„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Anglų kalbos tobulinimas Kipre

Šiais mokslo metais Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija toliau dalyvauja „Erasmus+“ KA1 projekte „Mokomės, kad mokytume“. Matematikos ir fizikos mokytoja Renata Gargasienė, fizinio ugdymo mokytojas Robertas Mikutis, lietuvių kalbos mokytoja Asta Racevičienė ir jaunųjų šaulių būrelio vadovas Ernestas Burčas dalyvavo anglų kalbos mokymuose „English for Educators (Level I)“ Kipro mieste Limasolyje. Iš viso juose tobulinosi 12 mokytojų, net 10 jų – iš Lietuvos, taip pat iš Bulgarijos bei Italijos.

Mokymų dienos buvo labai produktyvios. Puiki mokytoja, nedidelė grupė, todėl iš karto įsitraukėme į praktinį darbą. Mokytoja kūrybiškai derino gramatikos, klausymo, skaitymo, kalbėjimo įgūdžių tobulinimo veiklas. Ne tik gilinome anglų kalbos žinias, bet ir išbandėme įvairius mokymo metodus, kuriuos galėsime pritaikyti savo dalykų pamokose. Viena iš smagiausių veik­lų – žaidimai. Jie tobulina mokinių įgūdžius, ugdo komandinę dvasią, skatina iniciatyvumą ir, aišku, sukuria puikią nuotaiką.

Dar viena veikla, kuri privertė susitelkti visą komandą – grupių pristatymai. Pristatydami pasirinktas temas, ne tik pasakojome apie savo mokyk­las, jose vykstančias veik­las, taikomus ugdymo metodus, bet ir diskutavome apie Lietuvos, Bulgarijos, Italijos, Kipro švietimo sistemų skirtumus bei panašumus.

Asta RACEVIČIENĖ

Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

AUTORĖS nuotr.