Logo
Spausdinti šį puslapį

Šilalėje jaunimui įkurta interaktyvi erdvė

Šalies bibliotekos žengia inovatyviu keliu ir į savo teikiamų paslaugų spektrą įtraukia vis daugiau informacinių technologijų galimybių. Praėjusią vasarą net 45 Lietuvos viešosios bibliotekos gavo dalinį finansavimą projektui „Bibliotekos pažangai 2“ ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos paramą, kurie leido joms gerokai atsinaujinti. Tarp laimingųjų - ir Šilalės viešoji biblioteka.

Pasinaudojant Kultūros ministerijos bei Bilo ir Melindos Geitsų fondo parama, bibliotekoje įgyvendintas vienas didžiausių, daugiau nei 35 tūkst. eurų kainavęs projektas. Jo metu įkurta moderni, naujausių informacinių technologijų kupina interaktyvi erdvė jaunimui.

Pirmame bibliotekos aukšte nuo šiol moksleiviai galės spausdinti 3D spausdintuvu, žaidimams naudoti interaktyvų stalą bei „Xbox“ konsolę, žiūrėti 3D filmus, piešti smėliu, dalyvauti judesio bei žaidimų terapijose. Kaip atrodo ši erdvė, vasario 4 d. galėjo pamatyti į jos atidarymą atvykę mokiniai, mokytojai, bibliotekininkai, su jaunimu dirbantys specialistai ir kiti svečiai.

Atidaryme dalyvavo projekto koordinatorė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginių projektų plėtros skyriaus vedėja Giedrė Čistovienė, projekto partnerio AB TEO LT atstovas Andrius Gedminas, Robotikos mokyklos įkūrėjas šilališkis Paulius Briedis, bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė, projekto vadovė bibliotekininkė Stefa Minutaitė, rajono savivaldybės atstovai.

Visi pasidžiaugė, jog biblioteka daro milžinišką pažangą bei orientuojasi į pagalbą jaunimui, o šilališkių parengtas projektas, anot G.Čistovienės, vienintelis iš visų projekto dalyvių, yra susietas su paaugliams skirta terapija.

Pasak S.Minutaitės, interaktyvios erdvės įkūrimas iš dalies yra skirtas 14-18 metų jaunuolių savižudybių prevencijai. Tikimasi, kad savirealizacijos stokojantys bei pasyviau laisvalaikį leidžiantys vaikinai ir merginos bibliotekoje ras puikios saviraiškos, bendravimo, vaizduotės bei kūrybiškumo lavinimui skirtos veiklos.

Panašų projektą laimėjo ir Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, o Šilalės biblioteka tapo tauragiškių partneriais. Projekto metu abiejų miestų bibliotekose sukurtos techninės jaunųjų inžinierių laboratorijos su 3D spausdintuvais, CAD programine įranga, elektronikos bei programavimo rinkiniais. Bibliotekoje jau vyksta robotikos kursai jaunimui, juose dalyvauja 20 moksleivių iš penkių rajono mokyklų.

Naujausiomis technologijomis džiaugtis galės ne vien šilališkiai. Projektą biblioteka vykdo kartu su partneriais, todėl mobili įranga atkeliaus ir į penkis bibliotekos filialus: Pajūrį, Kaltinėnus, Laukuvą, Kvėdarną bei Upyną. Kad išmanytų, kaip dirbti su naująja įranga bei galėtų mokyti vaikus, rajono bibliotekų darbuotojai lapkričio, gruodžio ir sausio mėnesiais dalyvavo kursuose, mokėsi ne tik naudotis įranga, bet ir bendrauti su paaugliais, kūrybiškai vesti užsiėmimus.

Jaunuoliai jiems skirtoje erdvėje yra laukiami kiekvieną darbo dieną, bibliotekos darbo metu.

 

 

Atnaujinta Antradienis, 01 kovo 2016 11:34
2016 © „Šilalės artojas“ – Šilalės rajono laikraštis. Visos teisės saugomos