„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Pasisėmėme patirties ir įspūdžių

„Erasmus+“ yra Europos Sąjungos rėmimo programa, suteikianti mokymosi ir tobulėjimo galimybių įvairaus amžiaus asmenims bei gebėji­mą pažinti kitokią kultūrą. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos gimnazistai dalyvavauja „Erasmus +“ projekte su Italija, Portugalija ir Lenkija. Ne per seniausiai įvyko antrasis susitikimas Portugalijoje. Mokiniams tai buvo didelis išbandymas, plečiant savo akiratį ir komunikabilumą su kitų šalių mokiniais.

Mūsų veikla Arcos de Valdevez miesto mokykloje prasidėjo tikru įspūdžių antplūdžiu. Susipažinome su mokymosi stiliumi, kurio svarbiausias moto yra „Daryk čia ir dabar“. Mokykloje ypatingas dėmesys skiriamas informacijai bei robotikai, ir nors šie dalykai reikalauja didelio susikaupimo, tai mus labiausiai ir sužavėjo.

Išvykę iš mokyklos, pietavome viename iš miestelio restoranų, kuris pasižymi tradiciniais portugališkais patiekalais. Paskui vykome apžiūrėti pilies, kuri stovi ant kalno viršūnės, pamatėme kitokį gyvenimo būdą, kuris ypač išsiskyrė paprastumu ir jaukumu. Miestelio senamiestyje galėjome dar la­biau pažinti išskirtinę architektūrą.

Daug įspūdžių patyrėme kelionės po Bragą, Ponte de Limą ir Viana do Castelo rajoną bei Porto miestą metu. Tačiau svarbiausias momentas, kuris visus paliko pakerėtus, tai buvo atvykimas prie Atlanto vandenyno. Matyti tokį didingą vaizdą realybėje buvo kažkas neįtikėtino.

Zoja MASTEIKIENĖ

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokytoja

AUTORĖS nuotr.

Atnaujinta Antradienis, 16 lapkričio 2021 08:23