„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Menininkės kūrinys papuošė miestą

Gimtinę paliekančius vaikus dažniausiai palydime su lūkesčiu, kad jie kada nors sugrįš. Tad visada smagu, kai subrendę ir nemažai pasiekę bei žinomi kraštiečiai atveža naujos patirties, naujų įgūdžių, grįžta su idė­jomis, kaip gimtąjį miestą padaryti gražesnį. Viena tokių – po pasaulį keliaujanti menininkė Aušrinė Pudževytė, užsimojusi spalvingomis fres­komis pagyvinti Šilalės veidą.

Aptikta pačiame darbų įkarštyje, mer­gina piešė freską ant aptrupėjusios mū­ro sienos greta atnaujinto Kultūros cent­ro pastato.

„Ši siena virs spalvotu, unikaliu ir ryškiu meno kūriniu, kuris bus toks pirmas, bet tikrai ne paskutinis Šilalės mieste“, – džiaugdamasi, kad pastato savininkai davė leidimą, o jai į talką kasdien atskuba būrys jaunų savano­rių, praėjusią savaitę sakė Aušrinė.

Dabar išraiškingas kūrinys jau traukia praeivių žvilgsnius ir ne vieną priverčia stabtelti bei atidžiau jį apžiūrėti.

Mergina neslėpė – tokių jos pieštų freskų galima rasti dažname pasaulio kampelyje. Todėl ir grįžusi į gimtinę tik trumpų atostogų, jas nusprendė išnaudoti prasmingai.

„Žmonės manęs dažnai klausia, kodėl tai darau, kam to reikia. Man tokių klausimų net nekyla, nes aš žinau, jog menas gydo, išlaisvina, pažadina ir nuspalvina žmogaus gyvenimą. Tad bet kuris kūrybinis projektas vertas tik vie­no klausimo: kada?“ – sako mergina.

Aušrinė tikina sieną Kultūros centro pašonėje būsimos freskos tapybai nusižiūrėjusi pernai vasarą, kai į tėvų namus Šilalėje grįžo po pustrečių metų, praleistų Afrikoje. Tad ir atsakymas į jos užduotą klausimą jau pateiktas – dabar. Tiek pati, tiek Šilalės moksleiviai, pažįstami, šiaip menui prijaučiantys en­tuziastai kasdien piešė freską bei padėjo įgyvendinti Aušrinės sumanymą.

Mergina sako, jog užbaigtas kūrinys miestelėnų ir svečių akis džiugins ne vienerius metus. O dėkodama visiems savanoriams už pagalbą, dailininkė juo­kavo, kad su tokiais entuziastais fres­komis ištapyti būtų galima visas Ši­la­lės gatves.

Aušrinė, lankydamasi Afrikoje, paliko ten daug savo darbų – po visą žemyną jų išsibarstė daugiau nei 200. Keliauti mėgstanti šilališkė daug kur už paslaugas atsilygina savo kūryba. Su A. Pudževyte, įdomia ir išskirtine asmenybe, „Šilalės artojas“ kalbėjosi praėjusių metų balandį („Po Afriką keliaujanti Aušrinė: svarbiausia tikėti svajonėmis“, Nr. 30). Tuomet mergina prisipažino, jog tai, kas daugeliui įprasta, jai tiesiog nuobodu. Būtent noras pažinti pasaulį paskatino ją kelionėms po Europą, egzotiškąjį Balį, kol galiausiai atsidūrė Af­rikoje.

„Gyvenu gražiausiose pasaulio vietose nemokamai, mainais į savo kūri­nius“, – prieš metus, dar būdama Namibijoje, „Šilalės artojui“ sakė Aušrinė.

Ir tai yra geriausias pavyzdys, jog, turėdamas noro bei užsispyrimo, žmogus gali daug pamatyti ir patirti be ypa­tingų finansinių išteklių.

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ

AUTORĖS nuotr.

 

 

 

Atnaujinta Penktadienis, 17 birželio 2022 08:06
Daugiau šioje kategorijoje: « Čia prasideda istorijos