„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Medicinos darbuotojus sveikina Lietuvos džiazo festivaliai!

Lietuvos regioninių džiazo festivalių organizatoriai medicinos darbuotojus jų profesinės dienos proga nusprendė pasveikinti netradiciškai – Tauragės, Klaipėdos, Šiaulių ir Nidos vakcinavimo centruose bei medicinos įstaigose medikų garbei skambės ramaus džiazo melodijos, taip praskaidrinant nuotaiką ir medikams, ir vakcinuojamiems žmonėms.

„Jeigu pandemijos virusas jau turi skiepus, tai džiazo virusas yra nenugalimas. Jis toks galingas, kad tave lydi iki paskutinio atodūsio“, – juokauja tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ organizatorius Valdas Latoža.

Pasak jo, džiazo festivaliai ir medikai turi bendro panašumo – tenka daug improvizuoti, veikti ne pagal taisykles, kad gerai atliktume savo misiją. Medikai gydo kūną, o džiazo festivaliai – sielą, įkvepia, suteikia gerų emocijų.

Ir gydytojai, ir džiazo koncertų organizatoriai nori kuo greičiau išlipti iš to košmaro, kurį mums primetė globalūs bei nacionaliniai įvykiai. Jau antri metai priešakinėse pozicijose pluša medikai, tad tik muzikos garsais būdami turtingi, ir tik jais mes galime jiems pasakyti ačiū“, – jau rimtai sako tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ organizatorius V. Latoža.

„Esame neapsakomai dėkingi visai medikų bendruomenei. Tad, artėjant tarptautinei džiazo dienai, nusprendėme kartu su kolegomis sujungti pajėgas ir padėkoti tikriesiems kovos su pandemija herojams. Tikiuosi, kad profesoriaus pianisto Sauliaus Šiaučiulio ir saksofonininko Laimono Urbiko virtuoziškas mini koncertas suteiks jiems gerų emocijų. Nes džiazas – tai laisvės muzika, o mūsų medikai daro viską, kad kuo greičiau išsilaisvintume iš pandemijos gniaužtų“, – įsitikinusi akcijos sumanytoja, Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Šiaulių džiazo festivalio siela Remigijus Ruokis antrina, kad Šiaulių – Klaipėdos gitaristas Vykintas A. Jasaitis ir pianistas Martynas Šiaulys atliks ne tik pasaulyje gerai žinomus džiazo standartus, bet ir pradžiugins savo kūrybos kompozicijomis, kurios vasaros pabaigoje pilnu sąstatu bus atliekamos ir XX „Šiauliai Jazz 2021“ festivalyje.