„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Knygos pristatyme skambėjo ir pagyros Šilalei

Neįtikėtinai smagu bibliotekoje vėl matyti pilnutėlę salę šilališkių – gausus būrys jų susirinko į knygos „Dievas su šlepetėmis“ pristatymą bei susitikimą su jos autoriumi Juozu Gaižausku ir aktore Emilija Latėnaite.

Vakaras buvo šiltas, su juoko intarpais bei susimąstymo tyla. Aktorius ir rašytojas J. Gaižauskas – puikus oratorius. Pub­lika susidomėjusi klausėsi jo pasakojimo apie piligriminio kelio Camino de Santiago atsiradimo istoriją, autorius pasidalijo savo patirtimi, einant šiuo keliu, bei į knygą „Dievas su šlepetė­mis“ sudėtais išgyvenimais.

Camino de San­tiago arba šv. Jokūbo kelias – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje, kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo vidu­r­amžių, jam jau virš 1000 metų. Daugelis į jį išsirengia ieškodami dvasinės ramybės arba traukia į kelionę vardan dvasinio augimo.

„Dievas su šlepetėmis“ nėra vien autentiškas piligrimo dienoraštis. Ir nors tikrų pasakojimų bei išgyvenimų sudėta nemažai – be jų juk ir nebūtų buvę knygos, tačiau nemažai nuotykių bei įvykių yra išgalvota, o pagrindinis knygos veikėjas neturi nei vardo, nei pavardės, nei tautybės, nei profesijos. J. Gaižauskas sako sąmoningai pasirinkęs tokį pasakojimo būdą, kad kiekvienas, paėmęs knygą skaityti, galėtų susitapatinti su personažu. 

„Po kelionės supratau, jog buvau jai visiškai nepasiruošęs, per daug savimi pasitikėjau. Gyvatės, pūslės ant kojų, tris–keturis kartus saulėje nudegusi ir iš naujo pasikeitusi oda, žiauriai sužalotas kojos pirštas bu­vo niekis. Buvo juodžiausių situacijų, bet atsistoji ir eini. Vis sakydavau sau – na, dar vieną, jau tikrai paskutinę, dieną. Ir kai peržengi nuovargio ribą, visus siunčiamus proto signalus, kad jau viskas, kad žūsi, tik tada pradedi kelią. Tada supratau ir vieno žmogaus man pasakytus žodžius: kelias visada pasirūpina piligrimu“, – pasakojo J. Gaižauskas.

Su knygos autoriumi atvykusi aktorė E. Latėnaitė puikiai įsikūnijo į žurnalistės vaidmenį ir uždavinėjo J. Gaižauskui tiek asmeninių klausimų, tiek klausimų apie knygą. Ji prisipažino, jog būtent šis leidinys yra pelnęs jos širdies apdovanojimą. 

„Aktoriaus ir keliautojo pasakojimas apie kelionę ir Dievą arba Kelio sargą. Knyga apie pasirinktą kelią, tikslo siekiamybę ir savęs ieškojimą tame kelyje. Užkabinantis siužetas, vis norisi sužinoti, kas bus toliau, norisi skaityti“, – taip apie knygą kalbėjo aktorė E. La­tė­naitė.

Kūrybinio vakaro metu žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius sukūrė išties puikią nuotaiką ir negailėjo gerų žodžių Šilalei. Mat kilęs iš Tauragės, mūsų miestas jam yra puikiai žinomas. Šmaikščiai prisiminė, kad tauragiškiai Šilalę nuo seno vadino „užsieniu“. Toks pasakymas jaunajai auditorijai sukėlė juoką. J. Gaižauskas gy­rė Šilalę už švarą ir tikino tai pabrėžiantis savo kolegoms aktoriams, su kuriais į mūsų miestą atvyksta gastrolių.

Įdomu tai, jog aktorius į Ši­lalę atvežė ne tik pirmąją savo knygą, bet pristatė jau ir ant­rąją – tik tądien iš leidyklos pa­siimtą naują romaną „Tigras, glostantis pėdas“, beje, taip pat paremtą piligrimyste. Ši­lališkiai buvo pirmieji, galėję jį įsigyti.

Knygos pristatymo metu skam­bėjo J. Gaižausko ir E. La­tė­nai­tės atliekami kūriniai, klau­sytojai galėjo pabendrauti su autoriais, įsigyti knygų ir, žinoma, gauti autografą. 

Renginį organizavo Skai­ty­to­jų aptarnavimo skyrius.

Rima NORVILIENĖ

Šilalės savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja 

AUTORĖS nuotr.