„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Kariai išsiunčiami į misiją Irake

Šie Kęstučio bataliono kariai netrukus pusei metų išvyks į Iraką Šie Kęstučio bataliono kariai netrukus pusei metų išvyks į Iraką

Istorinė akimirka – pirmą kartą toks gausus Lietuvos kariuomenės būrys siunčiamas į misiją Ira­ke: išvyksta 34 kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono. Jie saugos NATO per­sonalą.

Praėjusį antradienį oficialiose išlydėtuvėse paskelb­ta, kad Lietuvos kariuomenės pajėgos pirmą kartą vykdys sąjungininkų personalo apsaugos misiją. Tai reiškia, jog į Iraką netrukus išvyksiantys 34 kariai saugos kitų įvairias užduotis atliekančiųjų gyvybes.

„Į tarptautinę operaciją Irake išvykstantys Lietuvos kariai dalyvaus joje iki kitų metų balandžio. Misijos metu Danijos mobilios apsaugos kuopos sudėtyje Lietuvos kariai atliks pajėgų apsaugos užduotis – užtikrins tiek bazės, tiek už jos ribų irakiečių karius rengiančio NATO personalo apsaugą. Ši užduotis atliekama, siekiant apsaugoti NATO mokymo personalą nuo pavienių ISIS būrių, rengiančių išpuolius prieš vietines saugumo pajėgas, vyriausybės atstovus bei civilius gyventojus“, – skelbiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Iškilmėse Tauragėje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška kalbėjo, jog NATO karinis įsitraukimas Irake yra pagrindinis aljanso indėlis į tarptautinę kovą su tarptautiniu terorizmu.

„NATO padeda Irakui stiprinti saugumo institucijas ir ginkluotąsias pajėgas, kad irakiečiai gebėtų geriau stabilizuoti padėtį savo šalyje, kovoti su terorizmu ir užkirsti kelią „Islamo valstybės“ sugrįžimui. „Islamo valstybė“ prarado visos teritorijos, kurią valdė Irake, kontrolę, bet vis dar veikia pogrindyje ir bando atkurti savo galią. Štai todėl NATO yra įsipareigojusi stiprinti savo pajėgas ir institucijas, kovoti su tarptautiniu terorizmu bei užtikrinti, kad „Islamo valstybė“ negalėtų sugrįžti“, – kariams Kęstučio batalione kalbėjo viceministras.

„Kęstučio bataliono kariai į įvairias taikos palaikymo misijas vyksta nuo 1995 m. Mano skaičiavimu, tai yra 12-a grupė, kuri siunčiama į tarptautinę operaciją. Visų pirma tai duoda mums kovinės patirties įgūdžių ir gebėjimų, kuriuos galime pritaikyti planuojant ar rengiantis Lietuvos valstybės gynybai“, – tvirtino LDK Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Arūnas Vaškevičius.

Pasak jo, išvykstantiesiems bus patikėtos kitų karių ir asmenų gyvybės. Tai yra didžiausias įrodymas, kaip mūsų kariais pasitiki NATO partneriai.

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ va­das pulkininkas Nerijus Stankevičius patikino, kad užduotys bus sunkios ir labai atsakingos, todėl joms rengtasi ir Lietuvoje, ir Danijoje.

„Parengimas vyko ir Lietuvoje, mėnesį rengėmės Danijoje. Ekspertų vertinimai yra patys puikiausi. Norisi palinkėti sėkmės, nešant aukštai iškeltą Lietuvos trispalvę. Iššūkis yra sėkmingai sudalyvauti koviniuose veiksmuose ir išeiti iš jų su kuo mažesniais nuostoliais. Tikimės, kad kariai veiks taip, kaip yra pa­rengti“, – sakė N. Stankevičius.

Kęstučio bataliono atstovai tvirtino, jog šįkart į misiją šilališkiai kariai nevyksta. Informuojama, kad Šilalės rajone įkurdinus brigados generolo Motiejaus Pe­čiulionio artilerijos batalioną, daugelis profesionalio­sios tarnybos karių savo tarnybos vietą pakeitė į esan­čią arčiau namų.

Morta MIKUTYTĖ

AUTORĖS nuotr.