Logo
Spausdinti šį puslapį

Visas dėmesys – laikinajai sostinei

Kelios savivaldybės praėjusią sa­vaitę dėl itin sparčiai augančių koronaviruso atvejų apsisprendė bent mėnesį nerengti už­darų kul­tūrinių renginių. Tuo tar­­pu Kau­ne praėjusį šeštadienį įs­pū­dingai pri­statyta „Kaunas – Europos kul­tūros sostinė“ programa. Vaiz­do, ju­desio, muzikos ir šviesų šou „Su­ki­limas“ vien prie scenos stebėjo apie 40 tūkst. žiūrovų. 

Tiesa, renginys vyko lauke, o patekti į jį buvo galima su prieš tai dalintais nemokamais bilietais, kuriais buvo siekiama kontroliuoti žiūrovų skaičių. Po įspūdingo Kultūros sostinės atidarymo Kaune ir Kauno rajone visą savaitgalį vyko dar apie 100 skirtingų kultūrinių įvykių. Daugiau sužinoti apie ateinančius renginius galima nuolat papildomame „Europos kultūros sostinės“ tinklalapyje kaunas2022.eu.

Svarbios naujienos ir iš Vilniaus. Pas skaitytojus Vilniaus knygų mugė po pert­raukos grįžta su įdomiausiomis bei aktualiausiomis diskusijomis apie knygas vaizdų kultūroje ar kaip distopija virsta realybe. Praėjusiais metais dėl pandemijos atšauktame viename didžiausių knygų mylėtojų renginių šiemet bus kviečiama nagrinėti knygos meną, gilintis į krizės reiškinį. Įspėjama, jog mugės rengėjai valdys lankytojų srautus, salėse bus įrengti srautų matuokliai, kurie leis riboti momentinį žmonių skaičių, visos erd­vės bus vėdinamos. Kaip buvo įprasta „priešpandeminiais“ laikais, pla­nuo­jama, jog mugėje dalyvaus daugybė autorių iš užsienio bei Lietuvos. Tarptautinė 22-oji Vilniaus knygų mugė „Vaizdas kaip tekstas“ vyks vasario 24–27 d. Lietuvos pa­ro­dų ir kongresų centre LITEXPO. 

Nuobodžiauti neteks ir kino gerbėjams – ateinantį penktadienį, sausio 28 d., prasidės prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Tai nuo 2004 m. Prancūzų instituto Lietuvoje rengiamas prancūziško kino festivalis, kasmet vykstantis keliolikoje Lietuvos miestų. Festivalis tęsis iki vasario 13 d., o jo pagrindinė programa skiriama kino debiutams. Programoje – 8 filmai, jie Lietuvoje bus rodomi pirmą kartą. Daugiau informacijos apie festivalį www.ziemosekranai.lt.

Vilniaus teatras „Lėlė“ pramogauti kviečia jau dabar – namuose, kad ir vidurnaktį. Teatras pristatė pirmąjį virtualų lėlių teatro turą Lietuvoje. Pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad „nesvarbu, kur begyventumėte, koks paros metas bebūtų, šią akimirką galite atsidurti įspūdingus istorijos klodus slepiančiame Oginskių rūmų rūsyje, kuriame ir įsikūręs Vilniaus teatro „Lėlė“ Gyvasis lėlių muziejus.“ Virtualioje ekspozicijoje tai ga­lima padaryti bet kuriuo patogiu laiku adresu teatraslele.lt.

Šilališkiai taip pat turi galimybę pasisemti kultūros – iki vasario 1 d. Vie­šojoje bibliotekoje veikia paroda „Va­sa­rio 16-osios Akto signatarų autografai profesoriaus Liudo Mažylio kolekcijoje“, pusę amžiaus rinktą kraštotyrininko Klemenso Lovčiko neįkainojamą dokumentinę medžiagą apie Upynos krašto etnokultūros paveldą  jau galima rasti internete adresu http://upyna.silalesbiblioteka.lt. 

Kotryna PETRAITYTĖ 

2016 © „Šilalės artojas“ – Šilalės rajono laikraštis. Visos teisės saugomos