„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4,50 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Kino filmus keičia pasiruošimas Velykoms

Baigėsi daugiau nei savaitę tru­kęs kino festivalis „Kino pavasaris“, tačiau prasmingos veiklos savait­galiais ir darbo dienomis ar­ti­miausiu metu netrūks. Miestai ir miesteliai planuoja renginius, kurių metu bendruomenės kartu ruošiasi Šv. Velykoms.

Praėjusį sekmadienį „Kino pavasario“ organizatoriai paskelbė geriausius konkursinių programų ir daugiausiai žiūrovų simpatijų pelniusius filmus bei pakvietė į ypatingą premjerą – dokumentinį filmą „Laiškas Ukrainai“. Skelbiama, jog šiemet festivalyje visoje Lietuvoje apsilankė daugiau nei 80 tūkst. žiūrovų. Visos lėšos, kurias už šio filmo seansus gaus jo kūrėjai, „Kino pavasaris“, kino teatrai „Pasaka“, „Skalvija“, „Apollo“ ir „Ar­le­kinas“ bus paaukotos humanitarinei pagalbai Ukrainai.

Kultūros ministerijos konkursą eiti kultūros atašė pareigas Lietuvos Res­pub­likos diplomatinėje atstovybėje Ukrai­no­je, taip pat vykdant kultūros atašė funkcijas Sakartvele, laimėjo Tomas Iva­naus­kas. Kultūros atašė yra specialusis atašė, pagal terminuotą darbo sutartį dirbantis diplomatinėje atstovybėje užsienio valstybėje ar Lietuvos konsulinėje įstaigoje ir užtikrinantis bei įgyvendinantis tarptautinį bendradarbiavimą kultūros ministrui pavestoje valdymo srityje.

Prasideda pasirengimas prasmingiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms. Ši­lalėje ketvirtadienį vyks Vik­to­ro Tarvydo darbų parodos pristatymas bei eduka­cija „Pynimas iš popieriaus juostelių“. Visos priemonės, reikalingos edukaci­jai, bus suteikiamos. Šilalės kultūros centre balandžio 3 d. rengiama eduka­ci­ja „Velykų kompozicijos dekoracijų ga­minimas“, balandžio 6 d. bus gali­ma sužinoti apie margučių marginimo ir dažymo būdus, Kaltinėnų kultūros namai balandžio 4 d. kviečia į edukaciją „Velykiniai margučiai“, o kaip pasipuošti namus šventėms ir kt. tądien bus mokomasi Lau­kuvoje, Kvėdarnoje, Bijotuose ir Bilio­niuose.

Tauragėje prasidėjo įvairiaspalvis, daugiau kaip dešimtmetį gyvuojantis renginių ciklas „Kultūros pavasaris“. Šių metų tema – „Jungtys tarp tradicijų ir naujovių“. Iki gegužės 5 d. Tauragės kultūros rūmuose vyks keturi skirtingi meno išskirtinių jungčių ciklai, kurie šiemet įsilies į Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės 2023 – programą. Penktadienį jau vyko žodžio, muzikos ir dailės performan­sas Meno degustacija „Aki­mirka iš praeities“. Balandžio 14 d., 18 val., laukia Klaipėdos jaunimo teatro gru­pės „Gra­ži ir ta galinga“ spektak­lis-kon­certas „Mi­mozos ir Sirenos“, balandžio 28 d., 17 val., – ETNO penktadienis, kurio metu vyks paroda „Etno ženklai tapy­boje. Ukraina – Lietuva“ bei koncertas „Lie­tuvių ir ukrainiečių aranžuotos liaudies dainos“ su Lietuvos operos ir baleto teatro solistu Jonu Sakalausku bei Uk­rai­nos nacionalinės operos soliste Kse­nya Bakhritdinova Kravchuk ir pianistu Da­riumi Mažintu. Projektą gegužės 5 d., 17 val., pratęs edukacinis koncertas „Jung­tys“, kuriame Tau­ragės kraš­to dainos atgims nauju muzikiniu skambesiu ir moderniomis aranžuotėmis. Visi renginiai nemokami.

Kotryna PETRAITYTĖ