Muziejaus naujovė – pirmas žingsnis į miesto gyvenimą

Nuo šiol naujausi Vlado Statkevičiaus muziejaus eksponatai pirmiausiai bus pristatomi lauko vitrinoje. Pasak naujojo įstaigos direktoriaus Antano Ivinskio, taip tikimasi į muziejų pritraukti daugiau lankytojų. 

Muziejininkė Edita Merkelienė sako, kad vitrinos eksponatai bus nuolat keičiami, o pirmieji čia atsirado praėjusią savaitę.

„Naujieji muziejaus fondų eksponatai dabar jau matomi ir einantiems gatve. Tikimės, kad ši maža reklama „įvilios“ istorijai neabejingus praeivius ir į muziejaus vidų“, – viliasi muziejininkė.

„Stengiamės su visuomene dalintis savo fondų turtais, nau­jovėmis, galbūt taip sudominsime žmones užsukti į muziejų, pasidomėti ekspozicijomis“, – idėjos esmę apibūdina muziejaus vadovas A. Ivinskis.

Šiuo metu vitrinoje – ekspozicija, susijusi su „Lituanikos“ skrydžio per Atlantą 90-osiomis metinėmis: knygelė „S. Darius ir S. Girėnas 1933–1983“, sąsiuviniai su lakūnų atvaizdais, menininko Aloyzo Jonušausko kurti bronziniai medaliai ir kt. Pasak muziejaus darbuotojų, vieni šių eksponatų liks fonduose visam laikui, kiti yra paskolinti ir po kurio laiko grįš į asmenines kolekcijas. Planuojama, kad ekspozicija veiks apie mėnesį, vėliau vitrinoje eksponatai turėtų keistis dažniau. 

Be to, Vlado Statkevičiaus muziejuje pokyčių yra ir daugiau: antrajame aukšte atsi­naujino sakralinė ekspozicija, lankytojų laukia ir muziejui priklausanti atnaujinta Kazimiero Jauniaus klėtelė Lembo k. (Kvėdarnos sen.). 

Žydrūnė MILAŠĖ

AUTORĖS nuotr.