„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Turite idėją, kaip padėti vaikams? Dalyvaukite konkurse

Tarptautinė organizacija „Reach For Change“ skelbia konkurso „Talentas keisti“ pradžią. Visi, turintys socialinio verslo idėją, kaip išspręsti vaikams aktualią problemą, jau dabar gali teikti paraiškas, pretenduoti į 20 tūkst. eurų premiją ir dar gauti papildomą ekspertinę paramą savo iniciatyvai įgyvendinti.

Jau tradiciniu tapusį socialinių pokyčių konkursą „Talentas keisti“ organizacija „Reach for Change“ rengia šeštą kartą.

„Keliolika idėjų, per visą šį laikotarpį dalyvavusių konkurse, šiandien sėkmingai keičia vaikų gyvenimus į gera. Pavyzdžiui, „Anksti.lt“ padeda ankstukų susilaukusiems tėvams, „Teenshapers“ paaugliams ugdo sveikos mitybos įpročius, „Kūrybos kampas 360“ vaikams padeda suprasti pagrindinius tvarios aplinkosaugos principus. Šiais metais ir vėl norime atrasti ambicingus inovatorius, kurie būtų pasiryžę reikšmingai prisidėti prie vaikų gerovės kūrimo“, – sako Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, „Reach for change“ vadovė Baltijos šalyse.

Geriausios socialinio verslo, galinčio kurti geresnį pasaulį vaikams, idėjos autorius gaus ne tik pagrindinį 20 tūkst. Eur prizą, bet ir iki penkerių metų truksiančią ekspertinę paramą.

Be to, jau antrus metus iš eilės konkurse „Talentas keisti“ bus galima laimėti ir papildomą 20 tūkst. Eur  premiją, įsteigtą fondo „The Ella Fund“. Šis specialus prizas bus skirtas idėjoms, kurios skatins moterų ir merginų įgalinimą, arba moters verslininkės pasiūlytam socialinio verslo sumanymui įgyvendinti.

„Įvairūs tyrimai patvirtino, kad tokia pradinio finansavimo suma yra optimali verslui pradėti. Konkursą laimėjęs socialinis verslininkas ją galės laisvai panaudoti pagal savo poreikius iniciatyvos tikslams pasiekti: nesvarbu, ar tai būtų patalpų įsigijimas, ar naujų darbuotojų įdarbinimas, ar išėjimas iš darbo, kad iniciatyvos sumanytojas galėtų skirti daugiau laiko savo idėjai įgyvendinti“,– teigia J. Ribinskaitė-Glatzer.

Anot jos, šis konkursas unikalus tuo, kad galima laimėti ne tik svarų finansavimą, bet ir galimybę dalyvauti inkubatoriaus programoje, kuri bus suteikta mažiausiai trims geriausioms idėjoms. Šią programą sudarys strateginiai verslo profesionalų patarimai, įvairių sričių specialistų konsultacijos ir ekspertinė parama.

„Pastebėjome, jog pradedantiems socialiniams verslininkams dažnai labiau nei finansinės reikia ekspertinės paramos: patarimų, išklausymo, pagalbos, kuriant reikalingų kontaktų tinklą. Skaičiuojame, kad didesnė prie inkubatoriaus prisijungusių dalyvių dalis iki šiol kuria poveikį vaikams, nepaisant to, kad ne visi iš jų laimėjo finansinę paramą“,– sako J. Ribinskaitė-Glatzer.

Konkurso paraiškas jau dabar galima pildyti internetinėje svetainėje www.talentaskeisti.lt Jas teikti bus galima iki vasario 29 d., 23:59 val.

Dalyvių atsiųstas paraiškas vertins ekspertų komisija, o atrinktų idėjų autoriai bus pakviesti savo pasiūlymus pristatyti gyvai – interviu su vertinimo komisija metu. Įveikusieji šį etapą galės dalyvauti intensyviuose verslo ir socialinio pokyčio valdymo mokymuose, kurių metu turės progą pasitikrinti savo idėjos stiprumą bei aktualumą.

Viešas geriausių idėjų pristatymas Vilniuje planuojamas gegužės 14 d., o konkurso nugalėtojas bus paskelbtas Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją. Apdovanojimo renginys vyks Švedijos ambasadoje.

Kokios idėjos gali dalyvauti konkurse?

Pasak J. Ribinskaitės-Glatzer, svarbiausia, kad pasiūlyta idėja būtų aiški, įgyvendinama ir galėtų realiai spręsti tikrą Lietuvos ar net užsienio vaikų problemą.

„Iniciatyva turėtų būti kūrybiška ir unikali – tikimės, jog pasirinktai problemai įveikti bus pasiūlytas naujas sprendimo būdas. Svarbu ir tai, kad į kitą etapą pateks tik tos idėjos, kurios turės potencialo išaugti ne į kelių metų projektą, bet į ilgalaikį ir tvarų socialinį verslą, be to, vertinsime ir idėjos autoriaus asmenybę bei pasiryžimą“,– atskleidžia J. Ribinskaitė-Glatzer.

Anot jos, siūloma iniciatyva turėtų orientuotis ne į pavienių vaikų bėdas, tačiau galėti jas spręsti platesniu mastu, taip pat turėti potencialo daryti pokyčius ir struktūriniu lygmeniu.

Konkurse gali dalyvauti fiziniai asmenys arba nedidelės, savo veiklą pradedančios organizacijos, turinčios realiai įgyvendinamų ir vaikų gyvenimo sąlygas galinčių pagerinti idėjų.

Daugiau apie konkursą „Talentas keisti“ sužinoti galima www.talentaskeisti.lt, išsamesnės informacijos suteiks Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, „Reach for Change“ vadovė Baltijos šalyse.

Tel.:+370 600 87199; el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Indrė UBARTAITĖ

Atnaujinta Penktadienis, 31 sausio 2020 11:22
Daugiau šioje kategorijoje: « Šventes pasitinkant Didinga Lietuva »