Padėkime vaikams tikėti svajonėmis

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Vėl artėja šventės, vėl vaikai (ir suaugusieji) galvoja apie dovanas, staigmenas bei pan. Deja, ne visiems rūpi tik pramogos: tarp mūsų yra daugybė tų, kuriems trūksta paprasčiausių batų, striukės ar rašomojo stalo. Todėl susivienykime ir padėkime šitoms svajonėms išsipildyti. O tam tereikia prisijungti prie jau 7 metus gyvuojančio projekto „Vaikų svajonės” (www.vaikusvajones.lt). Jo tikslas - įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones bei padrąsinti jomis tikėti ir jų siekti.

Šiuo metu internetiniame puslapyje www.vaiku­svajones.lt skelbiamos daugiau nei 9000 vaikų svajonės. Tarp jų yra apie 70 šilališkių. Pačių mažiausių rajono gyventojų norai paprasti: mergaitės laukia lėlių, berniukai - mašinėlių bei riedučių. O kai kuriems paaugliams labai reikia žieminių batų, striukės, sportinio kostiumo ar didesnio daikto.

Štai devynmetė Oksana rašo: „Aš turiu du brolius ir sesę. Visi lankome mokyklą. Aš einu į trečią klasę kartu su broliu Luku. Grįžus iš mokyklos, reikia paruošti namų darbus. Bet turime tik vieną stalą virtuvėje ir visi keturi prie jo netelpame. Labai norėčiau turėti atskirą rašomąjį stalą, ant kurio galėčiau susidėti savo daiktus ir knygas, juo pasidalinčiau su broliais ir sese. Būčiau laiminga, jeigu gaučiau rašomąjį stalą. Ačiū“.

Septynerių Viktorija auga su dviem broliais ir sesute. Jiems visiems smagu išeiti į lauką, ypač žiemą, kada būna daug sniego.

„Būtų smagu pasivažinėti rogutėmis, kurių mes neturime. Jeigu kas galėtų jas padovanoti, jausčiausi be galo laiminga“, - sako mergaitė.

Artūrui labai reikia sportinio kostiumo „Nike“, nes tokius turi jo draugai.

„Mano ūgis - 150 cm. Tėtis mumis rūpinasi vienas, todėl išpildyti svajonę jam būtų sunku“, - supranta vaikinukas.

14-metis Darius viliasi, jog galbūt kas nors padovanos batus: „Labai noriu šiltų žieminių batų (dydis 44), nes mokykla toli, tenka laukti mokyklinio autobuso“.

Na, o ketverių Remigijus svajoja apie traktorių su priekaba: „Aš noriu žaislinio traktoriaus su priekaba. Man labai patinka pas senelį pavažiuoti traktoriumi. Senelis veža gyvulius, šieną, aš irgi noriu traktoriumi vežti šieną“.

Mes galime jiems padėti šitai turėti: tereikia puslapyje „Vaikų svajonės“ išsirinkti tą, kurią norite ir galite įgyvendinti, užpildyti anketą ir nuspręsti, kaip tai padaryti. Dovaną galima įteikti asmeniškai arba perduoti socialiniams darbuotojams. Projekte „Vai­kų sva­­jonės“ dalyvauja 2-14 metų vaikai, augantys šeimose, kurioms yra priskirtas socialinės rizikos statusas.

„Šilalės artojo“ inform.

 

Atnaujinta Antradienis, 22 lapkričio 2016 10:00