„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Kliūtys, kurių neturėtų būti

Kreipiuosi į „Šilalės artojo“ redakciją, tikėdamasi, kad padėsite paviešinti problemą, su kuria susiduria dauguma žmonių, lankančių bei prižiūrinčių artimųjų kapus Šilalės miesto kapinėse. Gyventojams, einantiems į senąsias kapines, tapo sudėtinga į jas patekti.

Anksčiau į kapines nuo Sau­lėtekio gatvės galėjai įeiti pro vartelius ir ramiai žingsniuoti vienu iš platesnių ta­kų. Būtent taip ir darydavo dauguma šilališkių, gyvenančių šiame kvartale. Dabar varteliai užkalti ir užsodinti spygliuočiais. Kodėl? Ar žmonės nebelanko artimųjų ka­pų?

Deja, patekti į kapines prie jų paliktas tarpelis su didžiuliais vartais, pro kuriuos išvežami konteineriai. Gal ir būtų galima šį tarpą įvardyti kaip įėjimą į kapines, bet pirmiausia reikia patraukti nuo tako du konteinerius. O jeigu atvažiuoji dviračiu arba atsistumi vežimėliu vaiką, teks ieškoti kito įėjimo. Ir tik apgailestauti belieka, matant nepasiekiamą platųjį taką... Suprasti, kodėl taip padaryta, tikrai neįmanoma.

Kita vertus, sakykime, apsisprendžiame nuolat stumdyti tuos konteinerius (nors vyresniam žmogui tai tikrai neįveikiama užduotis). Bet ta­da iškyla kita problema: su jais labai lengvai nesusidorosi, mat po įvairių švenčių jie būna taip prikrauti, kad sunkiai pajudinsi iš vietos. O ir aplink juos guli kalnai šiukšlių. Tad įėjimas ir vėl užblokuotas.

Na, tarkime, ir šią kliūtį pasiryžtame įveikti. Deja, į kapines patekti tai vis tiek nepadės – dar reikia atsidaryti plačius vartus, kurie atsiveria į išorę (nors anksčiau pagrindiniai varteliai būdavo atidaromi į vidų). O tai reiškia, jog jie užstoja pusę kelio, kuriuo važinėja automobiliai. Taigi iškyla dar viena kliūtis...

Ir visa tai – dėl niekuo nepagrįsto ir neapgalvoto kažkieno sprendimo užgriozdinti praėjimą, vedantį  į kapines. Tad galbūt atsakingi asmenys atsižvelgs į šią nuomonę, ir varteliai, pro kuriuos iki šiol visiems būdavo patogu pasiekti artimųjų kapus, vėl bus atlaisvinti?

Erika BRAZAUSKAITĖ

AUTORĖS nuotr.

 

Atnaujinta Antradienis, 30 Rugpjūtis 2016 09:29