„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Kaltina pareigūnus sugadinus šventę

Artėjant svarbiems gyvenimo įvykiams, dažnas labai jaudinamės ir stengiamės, kad tik viskas pavyktų taip, kaip suplanuota, o gražūs šventės prisiminimai išliktų ilgam. Deja, kartais planai griūva dėl nenumatytų aplinkybių bei pačių įvairiausių netikėtumų.

Neseniai redakciją pasiekė savo vardų ir pavardžių viešinti nepanorusių Girdiškės gyventojų laiškas. Jame policijos pareigūnai yra kaltinami sugadinę vienos šeimos krikštynas.

Kaip rašoma laiške, pokylis Girdiškės parapijos namuose, kuriuos žmonės buvo išsinuomoję, vyko liepos 30 d. Jam gerokai įsisiūbavus, apie 20 valandą vakaro, į salę įžengė uniformuota pareigūnė ir liepė išvaryti nakčiai aikštelėje paliktas mašinas į kitą vietą. Toks policininkės įsakymas krikštynų dalyvius kaip reikiant įsiutino.

„Mums buvo sugadinta šventė, nes turėjome ieškoti žmogaus, kuris galėtų vairuoti (juk suprantama, kad visi, dalyvavusieji krikštynose, buvo vartoję alkoholio)“, - rašoma laiške.

Be to, laiško autorių nuomone, nurodymas automobilius sustatyti kitoje vietoje buvęs visiškai neteisingas, mat jie manę, jog aikštelė taip pat priklausanti parapijos na­mams ir įeinanti į  nuomos kainą. O dar labiau apmaudu, kad pareigūnai neva reagavę į pranešimą, kurį jiems pateikė asmenys, girtavę šioje aikštelėje. Tarp jų esą buvę ir nepilnamečių.

„Norėtume Šilalės rajono policijos komisariato vadovo paklausti, ar teisingai pasielgė pareigūnė, išprašydama mus iš aikštelės, kuri priklauso parapijos namams ir Girdiškės bažnyčiai. Tuo labiau, kad kitą dieną toje pačioje salėje vyko laidotuvės, ir mašinos aikštelėje stovė­jo. Tik tuomet jų niekas nevaikė ir niekam jos neužkliuvo.

Mums visiems pasirodė, jog galbūt pareigūnė norėjo paprasčiausiai pasipuikuoti savo galiomis, neva gindama norinčiuosius pažaisti krepšinį, o iš tikrųjų – pijokaujančius viešoje vietoje vietinius jaunuolius“, - dėstoma laiške.

„Šilalės artojas“ šią konfliktinę situaciją pa­­prašė pakomentuoti Šilalės rajono policijos komisariato vir­šininko pareigas laikinai einančio Zig­manto GRABAUSKO.

Pasak pareigūno, po­licija, reaguodama į pranešimą apie sporto aikštelėje paliktus automobilius,  pasielgė tinkamai. Krikštynas šventę piliečiai mašinas buvo sustatę ne stovėjimo, o krepšinio aikštelėje, kai tuo tarpu aplink buvo užtektinai laisvos vietos.

„Liepos 30 d., apie 19 val., policija gavo pranešimą, jog Girdiškėje, krepšinio aikštelėje, stovi 5 automobiliai, kurie trukdo žaisti. Pareigūnams nuvykus į minėtą vietą, priešingai nei teigiama redakcijai atsiųstame laiške, aikštelėje jokių neblaivių asmenų nebuvo.  Tačiau prie kito pastato stovėjo keli vyrai, kurie turėjo kamuolį ir norėjo žaisti krepšinį. Kadangi šalia aikštelės buvo ir ki­ta - tuščia aikštelė, pareigūnai šventės dalyvių geranoriškai paprašė transporto priemones perstatyti ten“, - komentavo Z.Grabauskas.

Birutė PALIAKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Atnaujinta Penktadienis, 02 Rugsėjis 2016 09:42