„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Tautviliškiai norėtų „pasiskolinti“ mero mamą...

Į redakciją kreipęsis ūkininkas Stasys Dinapas sakė atstovaujantis visai Tautvilų kaimo bendruomenei ir prašantis padėti, sprendžiant daugelį metų varginančią problemą. Pasirodo, žmonės jau seniai važinėja itin prastu ir duobėtu keliu, tačiau dėl to valdžiai nei šilta, nei šalta.

„Tautviluose gyvena apie 40 žmonių. Mes pavargome kratytis duobėmis bei kvėpuoti dulkėmis, nes į kaimą vedantis žvyrkelis yra itin prastas. Kiek sykių kėlėme šitą problemą – niekam nė motais. Prieš trejus metus surinkome parašus, išsiuntėme raštą savivaldybės merui, jog paasfaltuotų bent dviejų kilomet­rų atkarpą. Po kurio laiko sulaukėme atsakymo, jog neva specialiai buvo matuojamas pravažiuojančių mašinų srautas ir nustatyta, jog jis esąs per mažas tokioms investicijoms. Nebeprisimenu, kiek raštų esame visur išsiuntinėję, bet atsakymas iš visų ateina vienodas: sutvarkyti mūsų keliuką nėra pinigų.

Nėra, tai nėra. Bet netikėtai šią vasarą išvydome tik­rą stebuk­lą Stungaičiuose, kur stovi keletas trobų, o ir eismas per šį kaimą lygiai toks pat, kaip ir per mūsiškį. Tačiau Stungaičiuose, skirtingai nei Taut­viluose, nusidriekė gražiausia asfalto danga. Tikro, gero ir tvirto. Mes viso labo prašėme prastesnės, lanksčios dangos... O tokie stebuk­lai, mūsų nuomone, nutiko dėl to, jog Stungaičiuose gyvena mero Jono Gudausko mama. Tai dabar svarstome, gal ją būtų įmanoma bent laikinai perkelti pas mus. Gal tada ir mes sulauktume geresnio keliuko?

Įdomu, iš kur pinigų Stungaičių keliukui atrado? Gal galėtumėte pasiaiškinti“, - prašė tautviliškių atstovas.

Šilalės rajono savi­valdybės administracijos direktorius Raimundas VAITIEKUS, deja, neatsakė, kieno iniciatyva ar prašymu Stungaičiuose imtasi asfaltavimo. Tačiau kiek kainavo naujas kelias, valdininkai suskaičiavo.

Savivaldybės pateiktais duo­­menimis, Stungaičiuose esančios Malūno gatvės rekonst­rukcija atsiėjo daugiau nei 134 tūkst. eurų. Ji vykdyta iš savivaldybės Kelių priežiūros ir plėtros prog­ramos ir... labdaringų lėšų. Iš rajono biudžeto šiai gat­vei sutvarkyti paimta virš 99 tūkst. Eur, o UAB „Šilalės vėjo elektra“ paaukojo net 35 tūkst. Eur.

Ką ir besakysi, pasisekė šioje gatvėje įsikūrusiems...

Deja, tokia laimė aplanko ne visus. Regis, dažniausiai tik tuos, kuriems paties likimo lemta būti arčiau valdžios – jų artimiesiems, draugams, giminaičiams... O ką daryti kitiems? Nieko, nes ką jau čia padarysi, kai „nebėra pinigų“.

Birutė PALIAKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

 

Atnaujinta Antradienis, 04 Spalio 2016 10:23