„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Ar šiukšlės liks žiemoti konteineriuose?

Atrodo, kad dar ir pirmadienio popietę tebebuvo sugedusios visos „Ecoservice“ šiukšliavežės... Atrodo, kad dar ir pirmadienio popietę tebebuvo sugedusios visos „Ecoservice“ šiukšliavežės...

Draugystės gatvėje gyvenantis vyriškis kreipėsi į „Ši­lalės artoją“, nuogąstaudamas, kad jo žaliosios atliekos liks žiemoti konteineryje. Anot skaitytojo, paskutinę šiemet žaliųjų atliekų surinkimo dieną – lapkričio 25-ąją – šiukšlių niekas taip ir neišvežė.

Pirmadienio rytą į redakci­ją paskambinęs skaitytojas in­formavo, jog atliekų surinkėjai neatlieka savo darbo – praėjusį penktadienį turėję būti išgabenti konteineriai tebestovi. O pagal grafiką žaliųjų atliekų surinkimas, numatytas lapkričio 25-ąją, šiemet jau buvo pasku­ti­nis.

„Pernai taip pat neišvežė rūšiuotų žaliųjų atliekų. Konteineriuose viskas prišalo, o galiausiai dėl to įtrūko plastikinis korpusas. Toks konteineris niekam ne­betinka.

Lygiai tokia pat situacija pasikartojo ir šiemet. Pilnutėliai konteineriai tebestovi visoje Draugystės gatvėje. Kodėl tokia netvarka? Kur gyventojams tas atliekas dėti ir kodėl turime mokėti už neatliktus darbus?“ – piktinosi šilališkis.

Draugystės gatvėje Šilalėje pirmadienį kone ties kiekvienu namu stovėjo konteineris. Kadangi naktį paspaudė šaltukas, kai kurių dangčiai buvo prišalę, sunkiai atsidarė. Sutiktas šios gatvės gyventojas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) paaiškino, jog ne dangčio prišalimo labiausiai visi baiminasi.

„Esant minusinei temperatūrai, viduje sušąla atliekos, tada jų neįmanoma išpilti. Pernai jos taip ir liko konteineryje per visą žiemą. Teko kastuvu kapoti žoles, kad būtų galima iškratyti. Nepalikome per žie­mą. Vėliau seniūnija su­tvarkė“, – guodėsi žmogus.

UAB „Ecoservice“ Šilalės padaliniui vadovaujantis Sau­lius Vyšniauskas patikino, jog atliekos bus surinktos dar šią savaitę. O dėl uždelsimo esą kaltas sugedęs automobilis.

„Būtinai išvešime. Penk­ta­dienį nebaigėme darbų, nes sugedo automobilis ir nespėjome surinkti. Li­ko kaip tik tas kvartalas už upelio. Yra dar dvi mašinos, tačiau jos renka buitines atliekas, kurių su žaliosiomis maišyti negalima.

Gyventojai turėtų konteinerius palikti prie gatvės. Žaliąsias atliekas išvežti pla­nuojame šį trečiadienį – iki to laiko tikimės suremontuoti mašiną“, – aiškino S. Vyš­niauskas.

Atliekų surinkimo bendrovės Šilalės padalinio vadovas vylėsi, jog žolė konteineriuose iki trečiadienio neprišals.

Tiesa, dėl praėjusiais metais paliktų konteinerių sau kaltės jis neprisiėmė: neva gyventojai per vėlai išstūmė konteinerius prie gatvės, todėl žaliosios atliekos ir liko neišgabentos. Tačiau žmonės su tokiu paaiškinimu nesutinka ir teigia, kad atliekas gabenančios įmonės vadovas paprasčiausiai išsisukinėja.

Morta MIKUTYTĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Atnaujinta Penktadienis, 09 Gruodžio 2016 09:45