„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Liepas išvertė statybos

Praėjusį ketvirtadienį į „Šilalės artojo“ redakciją pasi­pylė sunerimusių laikraščio skaitytojų skam­bučiai – žmonės tikino, jog prie tvenkinio, greta Va­sario 16-osios gatvės 13-ojo namo, kertamos gražios, sveikos liepos. Šilališkiai teiravosi, kodėl ir vėl mūsų miestas niokojamas ir kas lėmė, jog pastaruoju metu medžiai Šilalėje rėžiami be atvangos. Sklypo savininkės – bendrovės „Optita“ – vadovas Dainius Bergelis į tai atsakė, kad visus leidimus kirsti statyboms trukdančias liepas jis turi.

Sulaukę prašymų informuoti, dėl ko ant tvenkinio kranto, visai netoli vaikų žaidimų aikštelės, su šaknimis raunami medžiai, išskubėjome prie jo. Miesto tvenkinio pakrantėje burzgė sunkioji technika, o darbininkai jau baigė sukrauti medžius į priekabą. Čia buvo ir savivaldybės tarybos narys, verslininkas D. Ber­gelis. Paaiškėjo, kad sklypas, kuriame pjaunamos liepos, dabar priklauso jam. Jis užtik­rino, jog turi tam visus reikalingus leidimus.

„Šis nedidelis 6 arų sklypas yra privatus. Iki šiol jį valdė bene 3 savininkai, šiuo metu jis priklauso UAB „Optita“, kuriai aš vadovauju. Šioje vietoje yra suplanuota statyti komercinės paskirties pastatą. Jau turime ir statybos leidimą. Pagal pro­jektą, medžiai trukdo būsimiems darbams, nes kaip tik jų vietoje turės būti pastatas. Man sakė, jog atskiro leidimo medžiams kirsti nereikia, tačiau dėl viso pikto jį išsiėmiau, kad nekiltų papildomų problemų“, – teigė D. Ber­gelis.

Jis patikino, jog teritorija ne­liksianti plika – vietoje nupjautų medžių atsirasią naujų.

„Esu jų daug pasodinęs. Tad ir čia, kai baigsime statybas, medžius atsodinsime. Ir net daugiau nei buvo“, – garantavo verslininkas.

UAB „Optita“ vadovas pridūrė, jog jį stebina, kad esą daugelis žmonių pamatė tik kertamas liepas, bet kažkodėl niekas nepasidžiaugė, jog nugriautas ir anksčiau stovėjęs statinys, tarnavęs kaip viešasis tualetas...

Tiesa, ir medžių išnaikini­mą šioje vietoje šilališkiai vertina nevienareikšmiškai. Di­džioji dau­guma skambinu­sių­jų į redakciją to­kiu sprendimu pik­tinosi, tačiau, pa­vyzdžiui, aplink tvarkomą sklypą vaikš­tinėjęs, pasak jo paties, jau ilgiau nei 90 metų gy­ve­­nantis Stasys Iva­­nauskas teigė nieko blogo ne­įžiūrįs, nors kadaise pats sodinęs kai kurias iš nukirstų liepų.

„Netoli gyvenu, tai atėjau pažiūrėti, ką čia dirba. Anokia bėda, kad iškirto medžius. Vie­ta graži, aplink dar auga kaštonų. Ir naujas pastatas turi būti gražus tokioje vietoje“, – dėstė savo nuomonę šilališkis.

Morta MIKUTYTĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Atnaujinta Antradienis, 23 gegužės 2017 08:33