„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Sukčių reikia saugotis

Kai „Šilalės artojuje“ paskelbiame Tauragės apskrities vyriausio­jo policijos komisariato suvestines apie telefoninių sukčių aferas, sulaukiame ne vieno skam­bučio. Žmonės pasakoja, kaip prisiskambinusieji pra­neša apie neva į eismo įvykį ar kitokią bėdą patekusį giminaitį ir reikalauja pinigų – atseit taip problema bū­sianti išspręsta.

Apie telefoninių sukčių siau­tėjimą papasakojo ir upyniškis Alfonsas Bagdonas.

„Aštuoniasdešimtmetei senutei aferistai pranešė, jog kažkas iš jos šeimos narių neva sukėlė avariją. O kad išvengtų baudžiamosios bylos, reikią 3000 eurų. Močiutė išsigando - turinti tik 2 tūkstančius. „Tvarkytojai“ sutiko: užteks ir tiek. Išsiteiravo, kur senolė gyvena, liepė laukti prie namų su pinigais, jie atvažiuosiantys.

Gatvėje ją ir sutiko iš darbo grįžtanti mano žmona, kuriai močiutė viską papasakojo. Kai sukčiai dar kartą jai paskambino, atsiliepė mano žmona ir pagrasino perduosianti policijai. Pokalbis tuoj pat nutrūko... Taip sėk­mingo atsitiktinumo dėka senolės santaupos buvo išgelbėtos.

Manau, reikia kuo dažniau žmonėms, ypač senesniems, priminti, jog neskubėtų vykdyti neaiškių reikalavimų bei nu­rodymų. Derėtų tuoj pat nutraukti pokalbį ir kreiptis į sūnų, dukrą ar kitą šeimos narį arba į patikimą kaimyną ir klausti patarimo“, - įsitikinęs upyniškis.

Eugenija BUDRIENĖ

Atnaujinta Antradienis, 18 liepos 2017 08:11