Karščio banga - išbandymas širdžiai

Staiga pakilusi oro temperatūra dažnai paskatina širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimą. Laiku įvertinti organizmo „variklio“ atsparumą padeda ir pažangūs kraujo tyrimai.

Karštis, kaip ir kitos ekstremalios sąlygos, žmogui sukelia didelį stresą. Dėl organizme vykstančių pokyčių gali išsibalansuoti kraujospūdis, sutrikti širdies ritmas ir kt. Neatsitiktinai, prasidėjus staigioms orų permainoms, padaugėja infarktų bei insultų, paūmėja širdies nepakankamumas. 

Labiausiai nukenčia lėtinėmis kraujotakos ligomis sergantys asmenys. Tačiau sveikata netikėtai gali pablogėti ir iš pažiūros sveikiems žmonėms. Būtų daug ramiau, jei savo širdies atsparumą įvertintume anksčiau nei tai padarys stresas. Atlikus svarbius kraujo tyrimus, yra aiškiau, kokių atsargumo priemonių reikia imtis.

Pirmiausia svarbu nustatyti, ar kraujagyslių nepažeidė lėtinis uždegimas. Vis plačiau tvirtinama, kad tai yra klastingosios aterosklerozės pagrindas. Apie šią ligą bei galimas jos komplikacijas – širdies ritmo sutrikimą, infarktą, insultą, širdies nepakankamumą ir kt. – laiku gali perspėti didelio jautrumo C reaktyvinio baltymo tyrimas (hs-CRB) bei lipidograma (cholesterolio dalių tyrimas). Efektyviausia širdies nepakankamumo diagnostika – širdies žymenų ištyrimas. Paėmus kraujo bei atlikus NTpro BNP tyrimą, ne tik galima nustatyti šią ligą, bet ir įvertinti jos gydymo efektyvumą. 

Beveik pusė žmonių, išsityrusių kraują „Medicina practica“ laboratorijoje dėl širdies nepakankamumo, lengviau atsikvėpė. Tačiau likusiai daliai pacientų NT-pro BNP tyrimas rodė šios pavojingesnės už vėžį ligos grėsmę.

AKCIJA! Lipidogramą, didelio jautrumo CRB ir NT-pro BNP tyrimus Jums atliks „Medicina practica“ laboratorijoje Šilalės ligoninėje (Vytauto Didžiojo g. 19, tel. (8-449) 4-67-63). Prieš tyrimą būtina bent 12 val. nevalgyti. Iš anksto registruotis nereikia. Akcija vyksta iki birželio 30 d. 

Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt.

Atnaujinta Penktadienis, 10 birželio 2016 10:42