„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Kokios yra koronaviruso vakcinacijos galimybės?

Karolina: „Noriu grįžti į dar­bą, į renginius, keliauti“ Karolina: „Noriu grįžti į dar­bą, į renginius, keliauti“

Pasaulinė pandemija sukėlė begalę sunkumų, streso, nežinomybės ir dar daugiau diskusijų bei susipriešinimo dėl skirtingų įsitikinimų. 

Šis laikotarpis buvo ypatingai sunkus visiems, tačiau, norint sužinoti, kokiomis nuotaikomis ir mintimis mūsų visuomenė gyvena šiandien, kalbiname piliečius iš skir­tingų šalies rajonų bei dalijamės jų asmenine patirtimi.  

„Noriu grįžti į darbą, į renginius, keliauti“

Karolina iš Palangos džiaugiasi, jog pavyko pakankamai nesudėtingai išgyventi didžiau­sių karantino sugriežtinimų laikotarpį.

„Žinoma, dabar, kai situacija pasikeitusi, drįstu pasvajoti apie keliones į užsienį bei kitas pramogas“, – prisipažįsta ji. 

Moteris teigia, kad sprendimą vakcinuotis lėmė tikėjimas medicina ir mokslu, tačiau jos aplinkoje yra ir mąstančių kitaip. 

„Tikiu mokslu bei medicina. Kita vertus, tarp mano pažįsta­mų yra ir nusiteikusių prieš vakcinaciją. Nemanau, jog kažkuri pusė yra teisi ar neteisi. Aš pasvėriau visus už ir prieš. Noriu grįžti į darbą, į renginius, keliauti, tad apsispręsti buvo leng­va“, – tvirtina ji, pridurdama, kad nemato prasmės veltis į dis­kusijas su savo bičiuliais ar apskritai nepažįstamais žmonėmis, kurie nesiruošia vakcinuotis: „Kiek­vienas, kuris domimės bet kuriuo klausimu, labiau esame linkę priimti tuos argumentus, kurie palaiko mūsų jau susiformavusią nuomonę“.

Turime jausti atsakomybę 

Mažeikiškė Gerda teigia, jog itin griežtai laikėsi visų karantino rekomendacijų: „Ne­ri­mavau ir dėl savo, ir dėl artimųjų sveikatos, todėl į karantino sąlygas žvelgiau rimtai – visuomet buvau namie ir neturėjau tiesioginių socialinių kontaktų. Manau, dėl to ir pavyko neužsikrėsti koronavirusu, nes vengiau visų įmanomų rizikų“.  

Moteris pasakoja, kad tuo metu, kai buvo pats pandemijos krizės įkarštis, labai daug žmonių susidūrė su rimtomis problemomis, neteko darbo, atsisveikino su artimaisiais, todėl psichologinės pagalbos poreikis buvo didžiulis. 

„Matydamas šią situaciją, Kri­zių įveikimo centras, kuriame savanoriavau, buvo suinteresuotas, jog psichologai teiktų pagalbą ne tik nuotoliniu būdu, bet ir gyvai. Todėl man pasisekė, kad buvau paskiepyta per vieną pirmųjų vakcinacijos bangų. Nė kiek nesvarsčiau dėl to, ar vertėtų skiepytis, ar ne, nes man tai buvo savaime suprantama ir neišvengiama. Manau, jog šis virusas gali tapti mūsų kasdienybe, todėl kaip skiepijamės nuo gripo ar kitų ligų – taip pat ir nuo šitos“, – tvirtina Gerda. 

„Iš tiesų aš esu laimingas žmo­gus, nes man asmeniškai neteko patirti netekčių ar skausmo, kurį vis dar matau savo aplinkoje. Liekamieji reiškiniai bei pasekmės yra išties labai liūd­nos, ir niekada nežinai, kada pats gali atsidurti kitų vietoje. Man visa tai atrodo labai rimta, ir, manau, mes visi turėtume jausti tą atsakomybę“, – įsitikinusi Gerda.

Vakcinacijos galimybės Lietuvoje

Šiuo metu Lietuvoje kviečia­mi nemokamai skiepytis visi gyventojai nuo 12 metų. No­rin­tys užsiregistruoti ar užregist­ruoti kitą asmenį vakcinacijai gali tai atlikti internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos numeriu 1808. 

Vakcinai galima registruotis bet kurioje savivaldybėje, kur jums patogiau. Svarbiausia turėti asmens tapatybę liudijantį dokumentą ir atvykti nurodytu adresu ne anksčiau nei 10 minučių iki nurodyto laiko. Užregistravus 12–15 m. amžiaus vaiką skiepijimui, į vakcinacijos centrą kartu turi atvykti bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis.

Po vakcinacijos jūsų bus paprašyta palaukti 15 min. šalia procedūrinio kabineto, kad būtų laiku suteikta būtina skubioji pagalba, jei įvyktų staigi nepageidaujama reakcija į vakciną. 

Jei jums reikalingos dvi vakcinos dozės, antrai dozei patiems registruotis nereikia – jos datą ir laiką suderinsite vakcinacijos centre po to, kai būsite paskiepyti pirma doze.

Persirgę COVID-19 gali būti skiepijami praėjus 180 dienų po šios ligos diagnozės. Tačiau gyventojas gali vakcinuotis anksčiau, jeigu prieš skiepijimą atliekamas antikūnų tyrimas rodo neigiamą rezultatą, t. y. nenustatomi IgG antikūnai (tarp COVID-19 ligos diagnozės bei antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės).

Taip pat vertėtų žinoti, kad vakcinomis nuo kitų ligų, pavyzdžiui, erkinio encefalito, rekomenduojama skiepytis iš­laikant bent 2 savaičių tarpą.  

Išsamesnė informacija apie vakcinacijos procesą konk­re­čioje savivaldybėje skelbia­ma savivaldybių interneto sve­tai­nėse. Jų kontaktus bei pag­rin­dinę informaciją rasite interneto svetainėje www.koronastop.lt/vakcinavimas.

Taip pat visuomet galima kreiptis Karštosios linijos numeriu 1808, kuriuo paskambinus, gyventojams bus atsa­kyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta už­registruoti vakcinai.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Atnaujinta Antradienis, 29 birželio 2021 08:18