„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Saugokime save ir kitus!

Santa nenori jausti apribojimų, todėl sprendimą dėl COVID-19 vakcinacijos pri­ėmė lengvai Aistės KRASAUSKIENĖS nuotr. Santa nenori jausti apribojimų, todėl sprendimą dėl COVID-19 vakcinacijos pri­ėmė lengvai Aistės KRASAUSKIENĖS nuotr.

Tebesitęsiantis pandeminis laikotarpis, nerimas dėl ateities ir nesibaigiančios diskusijos vargina visuomenę, išsiilgusią buvusio gyvenimo ritmo. Bet visa tai ir toliau tęsis, jei nepasitikėsime vieninteliu įmanomu ir mokslu grįstu virusų suvaldymo keliu – vakcinacija. 

Šiandien kalbinami žmonės iš skirtingų šalies rajonų pasakoja, kokiomis mintimis jie gyvena ir kodėl nu­spren­dė vakcinuotis. 

„Nenoriu jausti suvaržymų ir apribojimų“

Santa, kilusi iš Daugų, sako, kad koronavirusu užsikrėtusi nebuvo, tačiau iš jos artimiausiųjų rato sirgo keturių asmenų brolio šeima. 

„Gerai, kad jie persirgo gana lengvai ir jokių didesnių nesklandumų nebuvo“, – komentuoja moteris. 

Santa, nuo mažens skiepijama visais rekomenduojamais skiepais, teigia, jog kasmet skiepijasi ir nuo gripo, o sprendimą dėl COVID-19 vakcinacijos priimti nebuvo sunku. 

„Nesu prieš skiepus, tačiau koronaviruso vakcinacijai pati pirmoji nesiveržiau ir ramiai sulaukiau savo eilės. Didžiausią įtaką šiam skiepui padarė vienintelis faktorius – kad neturėtume ateityje dar didesnių apribojimų, nes jų jau ir dabar yra tiems, kurie nėra persirgę ar pasiskiepiję“, – sako Santa, pridėdama, jog neturi medicininio išsilavinimo ar profesionalių žinių, todėl vengia diskusijų su kitą nuomonę turinčiais asmenimis. 

„Galime karantiną paversti blogu sapnu“

Šiaulietis Rokas, dirbantis rek­lamos srityje, šiuo metu gyve­na puikiomis nuotaikomis ir pozityviomis mintimis. Jis džiau­giasi, jog vasaros laikotarpiu turėjome minimalius karantino suvaržymus, o tai leido buvusioms veikloms bei įprastiems pomėgiams sugrįžti į įprastą kasdienybę. 

Viso karantino metu dirbęs vyras sako, kad jokių abejonių dėl vakcinacijos nekilo: „Daug dirbant, ne kartą teko atsidurti karštuosiuose taškuose, turėti kontaktą su užsikrėtusiais ar persirgusiais, kurių gausu ir giminėje, ir tarp draugų, todėl skiepijimosi klausimo ilgai nesvarsčiau“.

Jam džiugu, jog supratingų lietuvių vis daugėja ir visi kartu einame bendro tikslo link, tačiau artėjantis ruduo bei šaltasis sezonas kelia nerimą. 

„Neaišku, koks karantinas šį kartą laukia, ir nesuprantu tų žmonių, kurie piktybiškai vengia prisidėti prie bendro tikslo“, – sako jis, pridurdamas, kad į sąmokslo teorijas bei įvairius gandus, susijusius su vakcinacija, jis žiūri kaip į anekdotus, bet viskas daug liūdniau, kai dalis žmonių tai priima rimtai. 

„Niekas negali užtikrinti mūsų sveikatos gerovės, tik mes patys. Todėl reikėtų vadovautis savo paties galva ir netikėti kažkokių neaiškių grupių peršamais įrodinėji­mais. Nuoširdžiai linkiu kiek­vienam suprasti, jog šiandieninėje situacijoje vakcina yra pag­rindinis ir veiksmingiausias kelias į sveiką bei laisvą rytojų. Raginu visus pasiskiepyti ir bendromis jėgomis kuo greičiau karantiną paversti tik blogu sap­nu“, – teigia Rokas. 

Atnaujinti reikalavimai iki rugsėjo 13 d. 

Įvertinus galimą riziką dėl sparčiai didėjančio sergančiųjų skaičiaus, nuo rugpjūčio 16 d. priimtos papildomos pandemijos valdymo priemonės ir atnaujinti reikalavimai įvairioms veikloms. 

Nuo šiol galimybių pasas galioja ne tik tiems, kurie yra pilnai pasiskiepiję nuo COVID-19, persirgę šiuo virusu ar turi neigiamą COVID-19 PGR tyrimo rezultatą, bet ir asmenims, turin­tiems teigiamą serologinio (an­tikūnų) testo atsakymą. Ga­li­­mybių pasas galios 60 dienų, jei teigiamas šio tyrimo atsakymas yra gautas nuo rugpjūčio 16 d. 

Taip pat įsigaliojo pakeitimai renginiams atvirose ir uždarose erdvėse, kino teatrams, viešajam maitinimui bei kitoms paslaugoms. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog taikomi skirtingi reikalavimai, kai aptarnaujami klientai be galimybių paso ir su juo, ir kai aptarnaujami klientai tik su galimybių pasu. Pavyzdžiui, uždarose erd­vėse aptarnaujant klientus su galimybių pasu ir be jo, nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas yra privalomas, kai visiems klientams su galimybių pasu šios apsaugos priemonės išlieka rekomendacija. 

Šiuo metu galiojantys reikalavimai keisis nuo rugsėjo 13 d., kuomet visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei ren­giniai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka galimybių paso kriterijus.

Daugiau apie atnaujinamus reikalavimus, nustatytas iš­im­tis, neturint galimybių pa­so, galima sužinoti sve­tai­nė­je www.koronastop.lt arba pa­skam­bi­nus Karštąja li­ni­ja 1808. Pri­menama, kad šiais nu­ro­dy­tais kontaktais ga­li­ma už­si­re­gist­ruoti vakcinacijai nuo COVID-19. 

Taip pat kiekvieną ketvir­ta­dienį visose Lietuvos savi­val­dybėse suteikiama galimybė pasiskiepyti be išankstinės re­gistracijos. 

Vakcinaciją „gyva eile“ vykdo ir Nacionalinio kraujo centro mobilūs vakcinacijos punktai. Jų turo per Lietuvą tvarkaraštį rasite https://kraujodonoryste.lt/vakcinacija/.  

Raginame tikėti medicinos mokslu ir pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, nes tokiu bū­du apsaugosime ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą, ir už­tikrinsime saugų gyvenimą be apribojimų. 

Atnaujinta Antradienis, 24 rugpjūčio 2021 08:12