„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4,50 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Naujovės laukiantiems dantų protezavimo

Valstybinė ligonių kasa (VLK) informuoja, kad nuo lap­kričio įsigaliojo nauja dantų protezavimo tvarka, kuri pagerins paslaugų prieinamumą bei sumažins lau­kian­čiųjų eiles. Nuo šiol pensinio amžiaus, negalią turin­tys žmonės ir vaikai iki 18 metų galės gauti nemokamas dantų protezavimo paslaugas paprasčiau bei greičiau.

VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėjos Daivos Berūkš­tienės teigimu, šios naujovės aktualios tiems žmonėms, kurie turi teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas dantų protezavimo paslaugas.

Nuo šiol išvadą, ar reikalingas dantų protezavimas, pateikti galės ne tik tretinio, bet ir antrinio lygio gydymo paslaugas teikiančios įstaigos. Ši naujovė galioja tiems, kurių apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnis nei 12 mm aukščio. Gauti išvadą dabar bus galima arčiau na­mų esančioje gydymo įstaigoje, kurioje teikiamos antrinio ar tretinio lygio odonto­loginės pas­lau­gos.

Naujoje tvarkoje numatyta, kad dantų protezavimo paslaugos turės būti suteiktos per trejus metus nuo dienos, kai teritorinė ligonių kasa (TLK) išrašė pažymą apie teisę gauti jas nemokamai.  

Paslaugą atidėti bus galima ne ilgiau nei vieneriems metams. Jei žmogus bus ją atidėjęs, dantis susiprotezuoti turės per ketverius metus nuo dienos, kai TLK išrašė pažymą.

Sugriežtinti reikalavimai vaikų dantų protezavimui – numatytos konkrečios ligos ir būklės, dėl kurių gali būti protezuojami jų dantys. Taip pat numatytos ir technologijos.

Iki šiol žmonės, deklaravę gyvenamąją vietą kitos TLK veik­­los zonoje, būdavo įrašomi į laukiančiųjų dantų protezavimo eilės galą. Dabar jie į sąrašą bus įtraukiami pagal  prašymo pateikimo datą.

Dar viena naujovė – kompensacijos už dantų protezavimą grąžinimas. Jei žmonės nenori laukti eilėje, gali šias paslaugas apmokėti savo lėšomis, o vėliau, atėjus eilei, gauti kompensaciją. Pagal naują tvarką, TLK šią kompensaciją galės pervesti ne tik į paciento, bet ir į kito žmogaus sąskaitą. Taip nutarta dėl to, jog gana dažnai dantų protezavimo paslaugas apmoka ne pats pacientas, o jam artimas žmogus.

Pensininkams bei negalią turintiems asmenims kompensuojama iki 397,22 eurų. Kai kuriais atvejais (žmonėms, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio) kompensacija siekia iki 1222,20 Eur. Vaikams – iki 1222,20 Eur, bet ne daugiau nei faktinės išlaidos.

Lina BUŠINSKAITĖ-ŠRIUBĖNĖ

Valstybinės ligonių kasos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja  

 

Atnaujinta Penktadienis, 18 lapkričio 2016 09:34