Nusimeskite anemijos kilpą

Padidėjo dirglumas, norisi tik gulėti, niekas nedomina, pablogėjo atmintis? Neskubėkite suversti kaltės pavasariui. Tai gali būti ir anemijos (mažakraujystės) požymiai. Dėl to dabar siūlome pigiau profilaktiškai išsitirti „Medicina practica“ laboratorijoje.

Kraują silpnina ne tik mityba, kurioje trūksta geležies, vitamino B12 ar folio rūgšties. Mažakraujystę skatina ir mėnesinės, lėtinės li­gos, ilgalaikis stresas bei kt. Jei laiku neatliekami reikiami kraujo tyrimai, apie gresiančią mažakraujystę galima il­gai nieko neįtarti. Ji diagnozuojama nustačius, jog kraujyje trūksta deguonį nešančių eritrocitų ir hemoglobino.

Anemija lyg kilpa iš lėto dusina organizmą, todėl žmogus greičiau pavargsta, tampa dirglesnis, blyškesnis. Toliau silpstant kraujui, išryškėja aiškūs mažakraujystės požymiai: blyški oda, įtrūkę lūpų kampučiai, trapūs nagai, slenkantys plaukai bei kt. Sutrinka skonis, pradeda erzinti įprasti kvapai, o gyvenimas nebeteikia džiaugsmo. Negydoma anemija gali lemti daugybę lėtinių ligų.

Dažniausiai kraujas nusilps­ta dėl geležies stokos. Apie slaptą jo trūkumą laiku įspėja feritino tyrimas. O bendrasis kraujo tyrimas padeda nustatyti tik jau įsibėgėjusią mažakraujystę. Iš­samiai diagnostikai geriau atlikti kompleksinį – bendrąjį kraujo, geležies kiekio bei feritino – tyrimą. Vitamino B12 ir folio rūgšties stokos anemijai nustatyti atliekamas homocisteino tyrimas.

Mažakraujys­tė labiausiai pažeidžia vaikus ir mote­ris, aktyviai sportuojančius vyrus, vyresnio amžiaus žmones. Todėl svarbu pastebėti slaptąją anemijos formą. Tuomet gydymas gali trukti daug trumpiau.

AKCIJA! Dabar bendrąjį kraujo, geležies kiekio, feritino ir homocisteino tyrimus su didele nuolaida Jums atliks „Medicina practica“ laboratorijoje Šilalės ligoninėje (Vytauto Didžiojo g. 19, tel. (8-449) 4-67-63). Iš anksto registruotis nereikia. Tyrimus geriau atlikti nevalgius. Akcija vyksta iki balandžio pabaigos. Pas mus - aukščiausi kokybės standartai.

Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt

Atnaujinta Penktadienis, 17 kovo 2017 11:07