Kaip įsigyti klausos aparatą?

Valstybinė ligonių kasa (VLK) pri­me­na, kad pasikeitė klau­sos aparatų kompensa­vi­mo tvarka, tad nuo šiol klau­sos sutrikimų turintys žmo­nės rei­kiamą pagalbą galės gauti grei­čiau.

Žmonės, norintys gauti ligonių kasų kompensuojamą klausos aparatą, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris jį nusiųs specialisto konsultacijai. Atsižvelgdamas į neprigirdėjimo laipsnį, gydytojas nurodys, kokios grupės aparato žmogui reikia: vaikams iš viso yra 4, o suaugusiesiems – 5 klausos aparatų grupės.

„Iki šiol klausos aparatai buvo perkami centralizuotai bei paskirstomi gydymo įstaigoms, o žmonės registruojami į eilę ir turėdavo laukti, kol jiems aparatas bus paskirtas. Pasikeitus kompensavimo tvarkai, asmeniui, kuriam nustatytas klausos aparato poreikis, nebereikia laukti eilėje, kol jį išduos. Su gydytojo užpildytu medicinos dokumentų išrašu reikia kreiptis tiesiai į klausos aparatais prekiaujančią įmonę, kuri yra sudariusi sutartį su VLK dėl kompensuojamųjų klausos aparatų išdavimo, kur aparatas bus parinktas ir pritaikytas“, – sako VLK Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

Jos teigimu, gydytojas privalo suteikti visą reikiamą informaciją, kokios įmonės gali išduoti klausos aparatą. Jų sąrašas skelbiamas ligonių kasų interneto svetainėje. 

Vaikams iki 7 m. kompensuojami du klausos aparatai ir ausies įdėklai kas trejus, suaugusiesiems – vienas aparatas kas penkerius metus. Kartu su klausos aparatu kompensuojamas individualus arba standartinis ausinis įdėklas. Kompensuojamojo klausos aparato modelį pacientui pritaikyti padės jo pasirinktos įmonės, prekiaujančios aparatais, specia­listas. Klausos aparatų yra skirtingų gamintojų ir modelių, todėl galima pasirinkti savo nuožiūra. 2017 m. pasirašius sutartis su šiomis įmonėmis, pacientai gali rinktis iš dar daugiau sertifikuotų bei Europoje pripažintų Danijos, Šveicarijos ir Vokietijos gamintojų klausos aparatų.

Jeigu žmogus pasirenka bran­gesnį nei nurodytas su įmone pasirašytoje sutartyje, privalo sumokėti kainų skirtumą.

Irena DŽIUŽAITĖ

Valstybinės ligonių kasos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotoja

Atnaujinta Penktadienis, 31 kovo 2017 10:25