Logo
Spausdinti šį puslapį

Neįtikėtina: apsivogusi darželio darbuotoja lieka dirbti toliau

Šilalę prieš kelias dienas sudrebinęs skandalas apie iš vaikų maistą vogusią lopšelio-darželio „Žiogelis“ dar­buotoją, regis, buvo greitai ir taikiai nuslopintas. Vagi­liavusi bendruomenės slaugytoja darbo nepraras ir atsi­pirks tik papeikimu bei nuo atlyginimo nuimtais priedais.  

Savaitės pradžioje „Šilalės artojui“ aiškinantis šį ugdymo įstaigoje užfiksuotą nemalonų bei gėdingą incidentą, „Žiogelio“ direktorė Dalia Kutniauskienė nebuvo linkusi atvirauti. Pirmadienį ji sakė esą nežinanti, nei kokiu tikslu darželyje lankėsi ir sandėlį tik­rino policijos pareigūnai, nei ką jie ištyrė. Tačiau, informacijai pasklidus, ugdymo įstai­gos vadovė tapo atviresnė ir atskleidė, jog vagystė iš tiesų buvo nustatyta, įvardijo, kas tai padarė, nurodė, už kokią sumą pavogta produktų ir t.t. 

Paaiškėjo, kad bananus, pomidorus bei kitą maistą pasisavinusi pričiupta šešerius metus lopšelyje-darželyje „Žio­gelis“ dir­banti bendruo­me­nės slaugytoja V.K. Moteris buvo atsakinga ne tik už vaikų sveikatą, bet ir už darbą virtuvėje. Ji matuodavo patiekalų normas, rūšiuodavo maisto produktus. 

Pasak direktorės, slaugytojos elgesys anksčiau jokių įtarimų administracijai esą nekėlė, nuobaudų darbuotoja nėra turėjusi. Todėl „Žiogelio“ vadovė mananti, kad ši vagystė – greičiausiai vienetinis atvejis. 

Tačiau kai kurie lopšelį-darželį lankančių vaikų tėvai, atrodo, yra kitokios nuomonės. Šią savaitę „Šilalės artojas“ sulaukė net kelių laiškų, kuriuose teigiama, jog prob­lemos darželyje brendo seniai. Ir, anot laiško autorių, maisto grobstymas tėra tik viena iš jų. Neva šioje ugdymo įstaigoje net ne kilogramais, o dėžėmis vagiami ne tik vaikams skirti produktai, bet ir skalbimo, valymo priemonės, net žaislai. 

„Įdomu, kokius neatliktus darbus šeštadieniais dirba di­rektorė, mašina privažiuojan­ti prie pat paradinių du­­rų? <...> Sudarius vietinę, reikiamų, pa­tikimų žmonių komisiją, nu­rašomi geriausi kilimai, indai bei kitas inventorius... 

Sunku dabar ir darželio kolektyvui: visi tik ir ūžia, kaip viskas baigsis. O dėmė, deja, krenta ant visų“ - teigiama  viename „Šilalės artojui“ adresuotame laiške. 

Kito laiško autoriai - dar kategoriškesni. Anot jų, „Ši­lalės darželyje galimai vyksta komandinė vagystė“, apie tai esą žino ir savivaldybė. Tačiau užkirsti kelio šioms blogybėms niekas neskuba... 

Pirmadienį „Žiogelyje“ bu­vo skubiai sušauktas šios ug­­dymo įstaigos tarybos pasi­tarimas. Lopšelio-darželio ad­­ministracija, darbuotojai bei tėvų atstovai sprendė apsivogusios slaugytojos likimą. Iš­klausytas ir pačios V.K. pasiteisinimas. Pasak direktorės D.Kut­niauskienės, moteris la­­bai išgyveno bei dievagojosi, jog nusikalto pirmą kartą. Regis, graudžios atgailaujančios dar­buotojos kalbos tarybą įtikino. Nuspręsta moteriai suteikti antrą šansą ir iš darbo neišmesti. Nors pati ikimokyklinio ugdymo įstaigos vadovė D.Kutniauskienė sako buvusi už tai, kad gėdą visam darželiui užtraukusi V.K. būtų atleista, nepaisant pavyzdingo ankstesnio jos elgesio. Bet maisto produktų už 10,16 eurų pavogusi darbuotoja atsipirks tik papeikimu ir nuo darbo užmokesčio nuimtomis skatinimo priemonėmis: už specialias vaisių bei pieno produktų vykdymo programas ji nebegaus papildomų piniginių priedų. 

Kaip tokiais atvejais dažnai pasitaiko, maisto produktų pasisavinimu kaltinama V.K. pirmadienį susirgo. Jos nedarbingumo pažymos galiojimas baigiasi šiandien. D.Kut­niauskienė „Šilalės artojui“ sakė nežinanti, nei kokie negalavimai užpuolė darbuotoją, nei kada ši sugrįšianti į darbą. 

Beje, po kilusio skandalo D.Kutniauskienė buvo kaltinama ir tuo, jog esą dangsto šią darbuotoją, nes jas sieja giminystės ryšiai. Direktorė šias kalbas neigia. 

„Prieš 34-erius metus buvau jos vyro brolio žmona, tačiau jau labai seniai su buvusiu sutuoktiniu nebegyvenu, ir mus sieja tik tokia pa­t pavardė. Nepalaikau jokių gi­­minystės ryšių“, - aiškina D.Kut­­niauskienė. 

Dėl į dienos šviesą iškilusio incidento ji tvirtina jaučianti didelę gėdą ir susiklosčiusią situaciją vadina baisia. 

„Ir pati jaučiuosi kalta, jog laiku nepastebėjau šio dalyko. Toliau vyksta tyrimas, organizuojami patikrinimai, auditas. Labai atidžiai žiūrime visas normas, nukrypimų nuo jų tikrintojai nerado. 

Visa laimė, kad nejaučiu spau­dimo iš tėvų, nesulaukiu replikų“, - kalba „Žiogelio“ vadovė. 

Gali būti. Tačiau yra ir kitokių nuomonių: „Po tokio skandalo iš darbo turi būti atleista ne tik negarbingai pasielgusi darbuotoja, bet ir darželio direktorė. Bet, atrodo, taip nenutiks, nes ugdymo įstaigos vadovė nevengia pabrėžti, kad turi užtarėjų savivaldybėje“... Tai – eilutės iš redakcijai atsiųsto laiško. 

Deja, Šilalės savivaldybės Švietimo skyrius savo viešos pozicijos šioje situacijoje niekur neišreiškė.

Birutė PALIAKIENĖ

Atnaujinta Penktadienis, 25 kovo 2016 10:50
2016 © „Šilalės artojas“ – Šilalės rajono laikraštis. Visos teisės saugomos