Ministerija siūlo skubias trumpalaikes priemones pieno sektoriui stabilizuoti 

Tikimasi, kad parama karvių laikytojams bent iš dalies padės stabilizuoti padėtį pieno sektoriuje, nors radikaliai situacijos ir nepakeis Ričardo PASILIAUSKO nuotr. Tikimasi, kad parama karvių laikytojams bent iš dalies padės stabilizuoti padėtį pieno sektoriuje, nors radikaliai situacijos ir nepakeis Ričardo PASILIAUSKO nuotr.

Atsižvelgdama į susidariusią krizinę situaciją pieno sektoriuje, Žemės ūkio ministerija siūlo skubias trumpalaikes priemones pieno sektoriui stabilizuoti. Pieno gamintojams numatoma iš valstybės biudžeto skirti 8 mln. Eur finansinę paramą už laikomas karves.

Planuojama išmoka – apie 37–38 Eur už karvę. Pri­pa­žin­­tų žemės ūkio kooperatyvų nariams ši išmoka būtų 10 proc. didesnė.

Jau netrukus, kovo 20 d., vyks ir Europos Sąjungos žemės ūkio bei žuvininkystės tarybos posėdis. Jo metu Lietuvos ir Latvijos žemės ūkio minist­rai asmeniškai susitiks su ES žemės ūkio komisaru Januszu Wojciechowskiu bei sieks įrodyti, kad problema tikrai rimta – ES parama abiejų šalių pieno sektoriams yra būtina.

„Suprantame, kad 8 mln. Eur parama radikaliai situacijos pieno sektoriuje nepakeis, tad į šį susitikimą dedame dideles viltis“, – sako žemės ūkio minist­ras Kęstutis Navickas.

Kitą savaitę planuojamas ne tik susitikimas su ES žemės ūkio komisaru, bet ir Pieno tarybos posėdis. Jame būtų diskutuojama dėl rizikos fondų kūrimo, taip pat Pieno įstatymo tobulinimo, didžiausią dėmesį skiriant pieno gamintojų kooperacijos skatinimui.