Nuaidėjo paskutinis skambutis
Per šalį nuvilnijo Paskutinio skambučio aidas. Šilalės mieste ir rajone jis skirtas 310 mokinių, šiemet baigiančių dvyliktą bendrojo ugdymo klasę.
Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Akvilina Žąsytienė sakė, kad prie šio skaičiaus reikėtų pridėti dar bent 5–6 žmones, kurie prisijungs prie šiųmečių abiturientų egzaminų sesijos metu.
„Laikyti brandos egzaminus yra leidžiama visiems, tik, kol neaiškus rezultatas, nėra žinoma, ar visi gaus brandos atestatus. Taip pat prašymus laikyti brandos egzaminus eksternu yra pateikę dar keli jaunuoliai“, – informavo A. Žąsytienė.
Eksternai yra vidurinį išsilavinimą jau įgiję arba užsienyje besimokantys baigiamosios klasės mokiniai, kurie pageidauja laikyti brandos egzaminus.
Egzaminų sesija jau yra įpusėjusi: abiturientai atsiskaitinėja nuo balandžio.
„Pirmasis egzaminas, kurį laikė šiųmečiai dvyliktokai, buvo anglų kalba (kalbėjimas), o nuo gegužės pirmojo šeštadienio jaunuoliai yra egzaminuojami kiekvieną savaitgalį. Paskutinis brandos egzaminas šiemet bus chemijos, kurį mokiniai laikys birželio 22-ąją“, – vardijo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė ir pridūrė, kad brandos egzaminų rezultatai paaiškės tik liepos mėnesį.
Visi Šilalės miesto ir rajono abiturientai šiemet laikė tik vienos užsienio kalbos – anglų – egzaminą.
Iš viso pas mus priskaičiuojama 310 dvyliktokų, t. y. trimis daugiau nei pernai. 70 mokinių išleidžia Šilalės suaugusiųjų mokykla, 23 – Pajūrio Stanislovo Biržiškio, 20 – Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio, 57 – Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus, 28 – Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos, 8 – Upynos vidurinio ugdymo skyriaus ir net 104 – Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija (tiek pat, kiek pernai).
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus duomenimis, iš viso mieste ir rajone šiais metais mokosi 3718 mokinių (iš jų 2969 – pirmose–dvyliktose klasėse). 2017 m. mokėsi 3705 vaikai, tarp kurių 2956 lankė 1–12 klases.
Žydrūnė JANKAUSKIENĖ
Algimanto AMBROZOS nuotr.