Kuo Trumpas panašus į Putiną?

Kaip Lietuvoje besiriejančios nau­jos valdžios išbandymu tapo kuro kainų kilimas, taip iššūkis Donal­dui Trumpui – neregėti viską naikinantys gaisrai pietų Kalifornijoje, dėl kurių jis, žinoma, apkaltino pas­kutinę savaitę gyvuojančią Joe Bi­deno administraciją ir... Ukrainą. Ta­čiau sausio 20-ąją inauguruojamam Amerikos prezidentui tenka plušėti ir globaliuose dirvonuose. Nauji jo pasiūlymai ir ultimatyvūs reikalavimai šokiravo jei ne visą pasaulį, tai bent artimiausius kaimynus…

Julius Sasnauskas ir jo „Mažųjų revoliu­cija”

Juliaus vaikystė nebuvo lengva, viename kambaryje turėjo tilpti septynių žmonių šeima: mama, senelė, prosenelė, dvi seserys ir brolis. Kita vertus, tai buvo brandinanti patirtis, kuri mokė dalintis, būti dėmesingam kito poreikiams, nesureikšminti daiktų. Andrius NAVICKAS Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 3

Su kuo mums draugauti?

Sausis mums ypatingas. Ir ne tik todėl, kad Sausio 13-ąją atsilaikėme prieš įnirtusią sovietinę mašiną ir apgynėme Kovo 11-ąją. Šį mėnesį, tik skirtingu metu, patyrėme dar keletą sukrėtimų. Vienas jų – ne vienam vyresniam žmogui įsimintinas netikėtas tuometinės premjerės Kazimiros Danutės Prunskienės 1991 m. sausio 8 d. sprendimas pakelti būtiniausių produktų kainas. Prieš tai Maskvoje įvyko jos susitikimas su Michailu…

Rusų nuotykiai ore ir vandenyje

Tarpušventis nėra ramus. Perėji­mas nuo ugnimi spjaudančio ast­rologinio Drakono prie klastingosios Gyvatės nieko gero nežada. Nors Lietuvoje tenkinamės tik nie­kingomis tarpusavio kolionėmis, tarptautiniuose vandenyse ir ore vyksta nuolatiniai kataklizmai, ku­riuos esame įpratę įvardinti kaip provokacijas. Kone visur kyšo Ru­sijos ausys. Sakykime, rusų sausakrūvio „Ursa Major“ avarija Viduržemio jūroje, netoli Alžyro krantų, tėra atsitiktinumas. Bet pranešta, jog laive įvyko keletas sprogimų,…

Diktatorių likimas vienas...

Mums mažai rūpi, kas dedasi Si­ri­joje, Pietų Korėjoje ar Sakart­ve­le. Gal tik tiek, kiek padėtis šiose ša­ly­se susijusi su Rusija, kuri savo ruož­tu kelia grėsmę ir mums. Tai na­­tūralu. Todėl vargu, ar galime rei­ka­lauti iš tolimesnių regionų, kad jų žmo­nės giliau domėtųsi procesais mū­sų kraštuose. Tiesą sakant, džiūgaujame, jog agresorė Rusija gavo per nagus Sirijoje. Galbūt per anksti, nes Maskva…

Stiklinė puspilnė ar pustuštė?

Keturi svarbiausi darbai per pirmuosius mėnesius po Seimo rinkimų, juos lai­mė­jus, yra suformuoti val­dan­­čiąją koaliciją, su­tar­ti dėl naujos Vy­riau­sy­bės, patvir­tinti prog­­ramą ir per­žiū­rė­­ti bei pri­imti vals­ty­­bės biudže­tą. Be­veik vis­kas padaryta, li­ko biu­dže­­to klausimas, ir tai reiš­kia, kad tarpuvaldis bai­gėsi. Tad ko per artimiau­sius metus galime tikėtis, aiš­kumo turėtų suteikti jau 19-osios Vyriausybės prog­rama. Valstybė, kuri veikia Tiesa, kol kas situacija…

Esame naujos valdžios įkaitai?

Šį kartą nebūsiu labai diskretiš­kas (anot Tarptautinių žodžių žody­no, pranc. discret – vertas pasiti­kė­­jimo, laikantis paslaptį, slaptas, taktiškas). Kodėl? Todėl, kad, pa­sa­­kysiu tiesiai, nepatinka naujo­ji Lie­tuvos valdžia, įskaitant ir keistą ša­lišką poziciją užėmusį Prezi­den­tą. Esu menkas vidinių procesų žinovas, bet tai, su kokiu aplombu (pranc. aplomb – per didelis, pabrėžtas pasitikėjimas savimi) darbą pradėjo centro kairės valdančioji dauguma, negali nejaudinti…

Kiek yra du kart du?

Austrų psichoterapeutas Viktoras Franklis, perėjęs nacistinio koncla­gerio siaubą ir čia subrandinęs svarbiausias savo įžvalgas, rašė: „Jei norime kažką (save ar pasaulį) pakeis­ti, pirmiausia turime priimti tikrovę, o ne pabėgti į mums patogesnius vaizdinius”. Ir, pasak autoriaus, du kart du yra keturi, net jei tai yra pareiškęs Hitleris. Pastarasis buvo blogio įsikūnijimas, tačiau tai nereiškia, jog tiesa priklauso nuo to, kas…

Ar Ukraina bus po NATO „skėčiu“?

Atrodo, Volodymyras Zelenskis pa­vargo. Jam nepavyko sunešioti ge­ležinių klumpių, kurias primetė Pu­tinas, o ir Vakarai nepadėjo jų nudė­vėti. Jo siūlomas naujas planas už­baigti karą – tai kapituliacija, o ne Taikos programa, kurią jis pateikė Vakarams. Tokie ir kitokie vertinimai pasipylė po to, kai Ukrainos prezidentas britų kanalui „Sky News“ paaiškino karo užbaigimo sąlygas. Jis sakė, jog Kyjivas yra pasirengęs užbaigti…

„Orešnik“ – papuvęs riešutėlis

Nesu joks karinės technikos ži­novas, tik pasidalinsiu prisimini­mais iš anuometinės sovietinės ka­rinės tarnybos. Vieną atšiaurų 7-ojo dešimtmečio lapkričio vakarą traukinys iš Vilniaus naujokų pa­skirstymo punkto (dabartinė Kraš­to apsaugos ministerija) per visą Baltarusiją mus nugabeno į Gomelio srities Rečicos rajono miškus. Čia tarp balų ir raistų buvo įsikūrę du strateginių raketų paleidimo divizionai, po keturias aikšteles kiekviename. Net pulko numerį prisimenu…
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą