„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 7 Eur, įmonėms – 10 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (0-449) 74195, (+370-699) 67384

Šnipų irštva Lietuvoje

Vaikystėje turbūt daugelis mėgo­me knygas ar filmus apie šnipus. Riebiais ideologiniais potėpiais nu­spalvinti rusų žvalgai visada bu­vo išaukštinami, kovojantys su nuož­miu priešu, tik ir galandančiu kapi­talistinius dantis prieš nekaltą ta­ry­bų šalį. Kas pasikeitė šiandien? Nie­kas. Naujas tik ką pristatytas LRT tyrimas atskleidė, kaip Rusijos specialiųjų tarnybų kontroliuojami fondai žarsto pinigus Lietuvoje tarpstantiems Kremliaus aktyvistams. Apsistota ties užsienyje gyvenančių tėvynainių teisių…

Ar išvysime Vyriausybės vadovo lyderystę?

Tai turėjo būti Gintauto Paluc­ko triumfo laikas. Lietuvos social­de­­mokratų partijos (LSDP) su­va­žia­vime jis tiesiog švytėjo, nes su­gebėjo paneigti dar Antikoje su­formuluotą teiginį, kad niekas ne­gali į tą pačią upę įbristi du kartus. G. Palucko pirmasis vadovavimo LSDP laiko­tarpis tikrai nebuvo sėkmingas ir vedė prie partijos skilimo bei su­men­kusio jos populiarumo, tad ku­rį laiką jam teko slėptis už Vilijos Blin­kevičiūtės pečių.…

Ar mums reikia savojo Stalino?

Apie Stalino kulto įsigalėjimą Ru­sijoje kalbame jau seniai. Ypač jo garbinimas pasireiškė 2019 metais, kai buvo pažymimos „plieninio“ 140-osios gimimo metinės. Buvo ištirta, kad jį teigiamai vertina apie 70 proc. rusų. Tuomet išsiaiškinta, jog per pastaruosius dešimt metų nuo 60 iki 45 proc. sumažėjo skaičius žmonių, manančių, kad Sta­lino epochos represijos buvo ne­pateisinamos. Ar čia ne mūsų problema? Nesakykite. Lietuvoje…

Grėsmė valstybės saugumui –  nepasiti­kė­jimas ja

Anekdotiškai skamba teiginys, kad tik paskelbus eilinių rinkimų rezultatus, pasigirsta atodūsis, jog ir vėl išsirinkome „ne tuos“. Vis nu­baudžiame tuos, kurie buvo val­džioje, tačiau buvusi opozicija, nu­valius nuo jos rinkimų pažadų ir noro mums įtikti grimą, neatrodo patraukliau. Dėl to, matyt, Seimas ir yra viena labiausiai nemėgstamų institucijų, kuria beveik niekas nepasitiki. Tiesa, Vyriausybe pasi­ti­kima kiek daugiau, tačiau grei­čiau­siai tik…

Pontifikas – ne simbolinė figūra

Jeigu savo tradicinėje savaitės apžvalgoje apeičiau naujojo Po­pie­žiaus išrinkimą, nebūčiau, ko ge­ro, skaitytojų suprastas. Nuo se­niausių laikų Bažnyčia domina­vo ne tik krikščioniškame pasau­lyje, bet ir visos visuomenės gy­­venime (senovėje ji teikdavo ski­riamuosius raštus didikams bei ka­raliams), todėl sunku apsimesti, kad Šv. Tėvas – simbolinė figūra. Amerikietis matematikas, misionierius, tik antras po argentiniečio Pranciškaus pontifikas iš Naujojo pasaulio 69-erių Robertas Francis…

Interesai jungia tvirčiausiai – tvirčiau nei jausmai

Bene prieš 300 metų anglų filosofas Bernardas Mandevilis rašė, kad būtent egoizmas, o ne simpatijos yra tai, kas sukuria tvirčiausias sąjungas. Taip pat – ir politikoje. Kodėl? Nes interesas gauti iš kito naudos yra geriausias bendros veiklos motyvas. Dabartinė Seimo valdančioji koalicija yra geriausia to iliustracija. Nuo pat pirmos jos gyvavimo dienos tarpusavio simpatijos ar net pagarbos čia nė ženklo.…

Ar D. Trumpas vertas Popiežiaus vardo?

Praėjusią savaitę Donaldas Trum­pas pajuokavo, kad norėtų būti kitu popiežiumi, ir savo socialinio tinklo „Truth Social“ paskyroje pa­skelbė juokingą fotomontažą, ku­ria­me jis vaizduojamas apsirengęs Šventuoju Tėvu. JAV vadovas, nors jis ne katalikas ir nevaikšto į baž­nyčią, matyt, norėtų, kad gegužės 7 d. vyksiančioje konklavoje būtų išrinktas jis... Juokai juokais, bet 78-erių verslo mag­natui toli iki pontifiko, nes šventumo jame –…

Apie protestus, save tausojantį Premjerą ir apsnūdusį Seimą

Dabartinė valdančioji koalicija, panašu, turi dėl ko pasiginčyti bet kuriuo politiniu klausimu. Nors fi­nansų ministras pateikė siūlomos mokesčių reformos juodraštį, iki šiol neaišku, kas jam pritaria. Net kal­bant apie pačius socialdemok­ra­tus. Atvelykio sekmadienį prie Vilniaus Arkikatedros tūkstančiai žmonių susirinko ne džiaugtis gailestingumo žinia, bei išsakyti nepasitenkinimą valdžia. Šįsyk atėjo tikrai ne tie, kurie praėjusių metų pabaigoje prie Martyno Mažvydo bibliotekos…

100 D. Trumpo dienų: chaoso metas

Kai skaitytojas atsivers šį „Ši­la­lės artojo“ numerį, Jungtinėse Ame­rikos Valstijose, tiesa, su laiko paklaida, išauš ypatingas rytas: JAV prezidentas Donaldas Trum­pas pažymės 100 dienų šiame poste. Kai kas tai lygina su 1970-aisiais, kai tuometinėje Sovietų sąjungoje buvo kilusi kompartijos užkurta euforija pažymėti Lenino gimimo 100-metį... Uolūs Lietuvos komunistai tada taip pat neatsiliko: LRT archyvuose išlikusiame kino žurnale „Tarybų Lietuva“ galima…

Naujojo popiežiaus belaukiant

Antros Šv. Velykų dienos rytą, spė­jęs paskutinį kartą palaiminti į Vatikaną susirinkusius tikinčiuosius ir pali­kęs trumpą testamentą, kuriame nuosekliai tęsė kovą su prabanga, po­piežius Pranciškus baigė šią že­miš­ką kelionę. Kuo išskirtinė ji buvo? Prabanga į popiežiaus ins­tituciją įsimetė monarchijų kles­tėjimo laikotarpiu, kai ji esą tu­rė­jo pabrėžti šv. Petro įpėdinio išskir­tinumą. Tačiau popiežius Pran­ciš­kus visada akcentavo, jog po­piežius tėra vienas iš…
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą