„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 7 Eur, įmonėms – 10 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (0-449) 74195, (+370-699) 67384

Vilties piligrimystę šilališkiai prilygina stebuklui

Šį pavasarį apie 500 Telšių vyskupijos tikinčiųjų gyvena ypatinga nuo­taika. Kovo pradžioje jiems nusišypsojo laimė dalyvauti jubiliejinėje piligrimystėje, praeiti per Šventąsias bazilikų duris, atveriamas tikintie­siems tik Jubiliejiniais metais, ir melstis svarbiausiose Romos katalikų šventovėse. Tarp piligrimų buvo ir būrelis Šilalės krašto tikinčiųjų, į kelionę vykusių su skirtingomis keliautojų grupėmis. Popiežius Pranciškus 2025-uosius yra paskelbęs Jubiliejiniais metais ir suteikęs jiems Vilties…

Didkiemis pretenduoja tapti Jūros užtvankos kurortu?

Šilalės rajono savivaldybė yra išskirtinė – gyventojų pas mus kasmet mažėja, o teri­torinio administravimo tvarka nesikeičia: turime daugiau seniūnijų, nei kiti Tauragės regiono rajonai. Dalis šių administracinių vienetų buvo įkurta lygiai prieš 30 metų – 1995-ai­siais. Tai – mažosios mūsų seniūnijos Teneniai, Žadeikiai, Palentinis, Didkiemis, Bilioniai. Tuomet sakyta, kad tokiu būdu valdžia „artinama“ prie žmogaus. O kaip šių seniūnijų žmonės…

Kovos Sumuose tęsiasi: vietiniams tai – žiauri kasdienybė

„Ką pajautėt sprogimo metu?“ – paklausė okupantų bom­bardavimo liudininkės lietuvis savanoris Renatas Ber­tulis. 28-erių vaikinas, Vakaruose dirbantis tolimųjų reisų vairuotoju, panoro savo akimis įsitikinti, ką reiškia ka­ras ir atvyko į 30 kilometrų nuo Rusijos sienos esančius Su­mus. Prieš du mėnesius jis čia jau buvo – atsiliepė į gar­saus visuomenininko Valdo Bartkevičiaus kvietimą nu­vairuoti mašiną Ukrainos kariams. Beje, V. Bartkevičius vien…

Prūsijos kultūros įtaka sklido iki Šilalės ir dar toliau

Minint Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų sukaktį, šie metai Lietuvoje paskelb­ti Paprūsės metais. Paprūsės nėra Lietuvos regionų žemėlapyje, nors jai priskiriama didžiausia teritorija – nuo Vištyčio iki Kretingos, kur daugybę amžių gyveno įvairių tautybių ir tikėjimų žmonės. O pradėjus plačiau kalbėti apie šį regioną, pasigirdo teiginių, jog Paprūsei, pasirodo, priskiriama ir Šilalė bei Kvėdarna. Jūros upė – siena su Prūsija…

Gyvenimo įkvėpimas: kūryba be ribų, su nesibaigiančia aistra menui

Algirdas Šaulys – talentingas menininkas, nerimastinga siela, iki šiol daug geriau pažįstama tauragiškiams, nei mūsų krašto žmonėms. Ir nors jis jau keli metai dalyvauja Šilalės muzikinio teatro veikloje, veda renginius ir kt., vis tik šilališkiai dar nustemba, išgirdę, jog Algirdas kasdien į Šilalę važinėja iš Žygaičių, taip per dieną sukardamas apie šimtą kilometrų. „Ko tik nepadarysi dėl širdžiai mielos veiklos“,…

Prisisekite diržus – laukia pokyčiai

Daugelis žmonių bent kartą gy­venime susimąsto apie kardinalius pokyčius savo karjeroje, tačiau tik nedaugelis ryžtasi žengti šį drąsų žingsnį – neretai nuo permainų atbaido paprasčiausia baimė. Su tuo sutinka ir Elena Pinčienė, buvu­si anglų kalbos mokytoja, kuri yra pui­kus pavyzdys, kaip aistra ke­lio­nėms ir noras išbandyti kažką nau­jo, gali pakeisti gyvenimą iš es­mės. Ji pati prieš kelis metus kardi­naliai pasuko…

Virginijus Jocys: „Mūsų visų religija – Šilalė“

Etninės kultūros puoselėtojas, Šilalės kraštiečių drau­gijos pirmininkas, 2010-aisiais apdovanotas „Auksine gi­le“, buvęs laukuviškis V. Jocys veiklos turi tiek, kad, kaip pats juokauja, per ją kai kuriuos darbus ir užmiršta. Ta­­čiau kaip bebūtų užsiėmęs, progos pabendrauti su ši­la­liš­kiais nepraleidžia niekada. Su Virginijumi su­si­tikome Seimo rūmuose, Kazimiero Antanavičiaus salėje, kai, mi­nint Sausio 13-ąją, čia koncertavo Šilalės choras „Med­­vėgalis“. „Kiekvienas Sausio 13-osios įvykius…

Kovo 11-osios pėdsakus galime aptikti net savo kišenėse ar kuprinėje

„Kovo 11-ąją Lietuva pasuko savaran­kiš­kos, vakarietiško gyvenimo būdo vals­tybės link. Nepriklausomybės atsta­tymo akto pa­sirašymo diena – jau praeityje, tačiau pakan­ka panaršyti po savo kišenes ar kuprines, ir ten galime rasti šios is­to­rinės datos pėd­sakų: tai kompiuteriai ir iš­manieji telefonai, taikomosios prog­ra­mėlės ir daugybė panašių įrankių, be kurių šiandieninis gy­ve­nimas neįsi­vaiz­duojamas. O svarbiausia – nevaržoma, lais­va prieiga prie begalės in­formacijos, savo…

Ruoštis šalies gynybai reikia – tai yra mūsų kelias į taiką

Visuomenėje kylant nerimui dėl galimai išaugusios grėsmės, Lietuvos kariuomenė skelbia, kad nors Rusija ją kelia, tačiau pajėgumų perdislokavimo arčiau Lietuvos sienų nėra fiksuojama. Pasak Lietuvos ka­riuomenės, šiuo metu mūsų šaliai negresia priešiškos vals­ty­bės užpuolimas. Vis dėlto, atsakydama į dažniausiai gyventojų užduodamus klausimus, kariuomenė pa­žymi – ruoštis gynybai reikia. Pa­teikiame Lietuvos kariuomenės atsakymus į pagrindinius gyventojams kylančius klausimus. – Ar priešas…

Drukteniai Šilalės rajone

Paskutiniuose dviejuose žurnalo „Lietuvos bajoras“ numeriuose (Nr. 29 ir Nr. 30) iš­spausdintas straipsnis „Senoji Žemaitijos bajorų Druktenių giminė“. Taip bekeliaujant vienos giminės pėdsakais išsiaiškinome, jog dabar Drukteniai gyvena ne tik Lietuvoje – jų galima rasti įvairiuose Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) teritorijose ir net ki­tuose kraštuose ar žemynuose. Druktenių arba Druk­teinių vardas kilęs nuo žodžio „drūktas“, lietuviškai reiškiančio drūtas, žemaitiškai storas,…