Nusilpęs vaikų imunitetas ar lėtinis nuovargis: kaip atpažinti?

Šaltuoju metų laiku medikai dažnai girdi klausimą, kaip pastiprinti imunitetą. Kas gi tas nusilpęs imunitetas ir kaip jį stiprinti? Kaip suprasti, kad vaiko imunitetas yra nusilpęs, ir ką daryti, jog jis neįsisirgtų? Į klausimus manodaktaras.lt atsako vaikų ligų gydytoja, endokrinologė Lina Orlovskaja. Auksė KONTRIMIENĖ Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 2

Klausos negalia: kokią pagalbą garantuoja privalomasis sveikatos draudimas?

Ligonių kasos ypatingą dėmesį skiria žmonėms, turintiems klausos negalią – problemai, kurią, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, patiria daugiau nei 5 proc. pasaulio gyventojų, arba 430 mln. žmonių, tarp jų – 34 mln. vaikų. Ką Lietuvoje klausos sutrikimų turintiems pacientams užtikrina privalomasis sveikatos draudimas ir kaip jie gali gauti reikalingą pagalbą? Valstybinės ligonių kasos inform. Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 91

Kaip susigrąžinti gyvenimo kontrolę?

Šiuolaikinis pasaulis formuoja vis greitesnį gyvenimo tempą, todėl natūralu, kad žmonės tikisi greitų rezultatų visose gyvenimo situacijose. Socialinė darbuotoja Karolina Gykarienė akcentuoja, kad priklausomybė yra lėtinė liga, kuria serga tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, ir būdo greitai išgyti nėra. „Tai yra nuosekli paciento ir jį lydinčio spe­cialisto­ kelionė jo naujo gyvenimo link, tačiau svarbiausia yra žengti pirmą žingsnį ir kreiptis pagalbos“,…

Svaiginiesi? Rizikuoji atverti reanimacijos duris

Apie svaiginimosi priežastis, įspėjamuosius priklau­somybės signalus ir pasekmes kalba Respublikinio pri­klausomybės ligų centro (RPLC) Klaipėdos filialo spe­cialistės: „Minesotos“ skyriaus vedėja – gydytoja psi­chiatrė-psichoterapeutė Agnė Stražinskienė, medici­nos psichologė Rineta Rabačiauskienė ir Vaikų die­nos stacionaro vedėja – socialinė darbuotoja Simona Ka­ce­vi­čė. Kodėl svaiginamės, žinodami pasekmes? Pasak A. Stražinskienės, var­tojantys psichoaktyvias medžiagas dažniausiai siekia malonumo, atsipalaidavimo: „Tokiu būdu bandoma pasiekti bent trumpalaikę apgaulingą…

Rūkymas kenkia! Kodėl nenorime mesti?

Daugelis žmonių tikrai žino, kad rūkymas kenkia sveika­tai, brangiai kainuoja ir suformuoja priklausomybę, kurios kasmet vis sunkiau atsikratyti. Tačiau, atsiradus­ pagalbai, rūkantieji vis dar neskuba žengti pirmojo žingsnio: paskambinti nemokama Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento įsteigta telefono linija 1819 ar kreiptis į tokią paslaugą teikiantį Respublikinį priklausomybės ligų centrą. Kodėl taip yra ir kodėl žmonės nesiryžta atsikratyti priklausomybės nuo…

(Ne)žinau, kad sergu, nes (ne)prisimenu

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2023 m. beveik 55 milijonams žmonių buvo diagnozuota demencija. Dažniausiai ji išsivysto 65 metų ir vyresniems asmenims, tačiau būna atvejų, kai ją turi ir jaunesni – 40–50 metų asmenys. Apie tai, kokios yra demencijos atsiradimo priežastys, ankstyvieji ženklai ir kaip pagelbėti šį sindromą turinčiam artimajam ar sau pačiam, pasakoja Vilniaus universiteto Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos asistentas,…

Nežinojau, kad man depresija

Pogimdyminė depresija yra dažniausiai pasitaikantis psichikos sveikatos sutrikimas po gimdymo. Naujausi tyrimai atskleidžia, kad depresija suserga maždaug 19 procentų pagimdžiusių moterų, tačiau panašus skaičius jų pagalbos nesikreipia. Žmogaus emocinė sveikata kinta priklausomai nuo to, kaip ja rūpinamės – kada ir kaip ieškome būdų jaustis geriau. Su viešosios įstaigos „Krizinio nėštumo centras“ psichologe Rūta Mickevičiene kalbamės apie pogimdyminės depresijos priežastis, simptomus…

Naujiena Šilalėje – lazerinės išsiplėtusių kojų venų šalinimo operacijos

Išsiplėtusios venos yra viena labiausiai paplitusių šian­dienos ligų, kuri ne tik gadina estetinę išvaizdą. Tai daž­niau­siai progresuojanti sveikatos problema, o negydoma varikozė gresia komplikacijomis. VšĮ Šilalės rajono savivaldybės sveikatos centro inform. ir nuotr. Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 68

Ekranų įtaka didėja. Kada vertėtų sunerimti?

Greitas gyvenimo tempas ir tobulėjančios technologijos itin neigiamai veikia šiuolaikinių tėvų ir vaikų tarpu­savio santykius. Mat neretai tėvai, norėdami pailsėti ar atlikti svarbius darbus, leidžia vaikams naudotis ekranais, nė nesusimąstydami apie tai, kaip neribojamas laikas ir nekontroliuojamas turinys gali paveiktų jų fizinę ir psichinę sveikatą. Apie ekranų žalą mažamečių sveikatai, pirmuosius signalus ir rekomenduojamą turinį pasakoja doc. dr. Indrė Bakanienė,…

Niekada nebūna viskas prarasta

Ar kada pastebėjote, kad, būdami prastos psichologinės būsenos, neretai jaučiate fizinius kūno skausmus ir simptomus? Taip yra dėl to, kad emocinę ir fizinę sveikatą sieja tiesioginis ryšys – smegenys perduoda signalus į kūną, todėl prasta psichologinė būklė turi didžiulę įtaką žmogaus fizinei sveikatai. Apie tai, kodėl dažniausiai pa­sitaikantys liekamieji on­ko­loginių ligų reiškiniai yra psichoemociniai ir kodėl svarbus­ holistinis požiūris, kalbamės…
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą