„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 7 Eur, įmonėms – 10 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (0-449) 74195, (+370-699) 67384

Kas nutinka, kai skydliaukė suaktyvėja?

Jei staiga ėmė kristi svoris, nors apetitu nesiskundžiate, atsirado širdies ritmo sutrikimai, padidėjo nerimas ar prakaitavimas, galima įtarti sutrikusią skydliaukės veiklą, tiksliau – hipertireozę, kuomet skydliaukės hormonų gamyba yra padidėjusi. Kas dažniausiai lemia šią ligą ir kokios galimos komplikacijos, laiku nesikreipus į specia­listus? Eglė DAGIENĖ Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 21

Svarbu nebijoti ir tikrintis net kai nieko neskauda

36-erių Toma Stankevičienė šiandien džiaugiasi puikia sveikata ir tuo, kad laiku pastebėta ir įveikta liga ne­besugrįžta. Dviejų sūnų mamai prieš devynerius metus buvo diagnozuotas gimdos kaklelio vėžys, todėl ji neabejoja, kad kalbėti apie šią ligą būtina, nes vis dar per mažai moterų tikrinasi sveikatą ir per daug jų turi nepagrįstų baimių. Valstybinės ligonių kasos inform. Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr.…

Gimdos kaklelio vėžys – liga, kurios galima išvengti

Gimdos kaklelio vėžys – viena iš dažniausiai diagno­zuojamų onkologinių li­gų moterims. Lietuvoje kasmet nu­statoma apie 500 naujų atvejų, o mirtingumas išlieka vie­nas didžiausių Europoje. Sausį, minint gimdos kaklelio pre­vencijos mėnesį, Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) akušerė ginekologė Vaida Dobilienė primena, kad vie­nas pagrindinių šios ligos sukėlėjų yra aukštos rizikos žmo­gaus papilomos virusas (ŽPV). Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba Tęsinį skaitykite „Šilalės…

Gyventi sveikiau padės prosenelių atrastas maistas

Praėjusią savaitę Šilalėje svečiavosi ir su Trečiojo amžiaus universiteto klausytojais susitiko Klaipėdoje įsikūrusio klubo „Kelias į save“ vadovas, fermentinės mitybos propaguotojas Arūnas Jonuškis. Jis pasidalijo patarimais ne tik kaip sveikiau gyventi, bet ir kaip pačiam išmokti pasigydyti, naudojant taškinį masažą. Kai kuriems klausytojams taip patiko klaipėdiečio paskaita, kad klausėsi jos net kelis kartus. Daiva BARTKIENĖ Algimanto AMBROZOS nuotr. Tęsinį skaitykite…

Nusilpęs vaikų imunitetas ar lėtinis nuovargis: kaip atpažinti?

Šaltuoju metų laiku medikai dažnai girdi klausimą, kaip pastiprinti imunitetą. Kas gi tas nusilpęs imunitetas ir kaip jį stiprinti? Kaip suprasti, kad vaiko imunitetas yra nusilpęs, ir ką daryti, jog jis neįsisirgtų? Į klausimus manodaktaras.lt atsako vaikų ligų gydytoja, endokrinologė Lina Orlovskaja. Auksė KONTRIMIENĖ Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 2

Klausos negalia: kokią pagalbą garantuoja privalomasis sveikatos draudimas?

Ligonių kasos ypatingą dėmesį skiria žmonėms, turintiems klausos negalią – problemai, kurią, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, patiria daugiau nei 5 proc. pasaulio gyventojų, arba 430 mln. žmonių, tarp jų – 34 mln. vaikų. Ką Lietuvoje klausos sutrikimų turintiems pacientams užtikrina privalomasis sveikatos draudimas ir kaip jie gali gauti reikalingą pagalbą? Valstybinės ligonių kasos inform. Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 91

Kaip susigrąžinti gyvenimo kontrolę?

Šiuolaikinis pasaulis formuoja vis greitesnį gyvenimo tempą, todėl natūralu, kad žmonės tikisi greitų rezultatų visose gyvenimo situacijose. Socialinė darbuotoja Karolina Gykarienė akcentuoja, kad priklausomybė yra lėtinė liga, kuria serga tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, ir būdo greitai išgyti nėra. „Tai yra nuosekli paciento ir jį lydinčio spe­cialisto­ kelionė jo naujo gyvenimo link, tačiau svarbiausia yra žengti pirmą žingsnį ir kreiptis pagalbos“,…

Svaiginiesi? Rizikuoji atverti reanimacijos duris

Apie svaiginimosi priežastis, įspėjamuosius priklau­somybės signalus ir pasekmes kalba Respublikinio pri­klausomybės ligų centro (RPLC) Klaipėdos filialo spe­cialistės: „Minesotos“ skyriaus vedėja – gydytoja psi­chiatrė-psichoterapeutė Agnė Stražinskienė, medici­nos psichologė Rineta Rabačiauskienė ir Vaikų die­nos stacionaro vedėja – socialinė darbuotoja Simona Ka­ce­vi­čė. Kodėl svaiginamės, žinodami pasekmes? Pasak A. Stražinskienės, var­tojantys psichoaktyvias medžiagas dažniausiai siekia malonumo, atsipalaidavimo: „Tokiu būdu bandoma pasiekti bent trumpalaikę apgaulingą…

Rūkymas kenkia! Kodėl nenorime mesti?

Daugelis žmonių tikrai žino, kad rūkymas kenkia sveika­tai, brangiai kainuoja ir suformuoja priklausomybę, kurios kasmet vis sunkiau atsikratyti. Tačiau, atsiradus­ pagalbai, rūkantieji vis dar neskuba žengti pirmojo žingsnio: paskambinti nemokama Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento įsteigta telefono linija 1819 ar kreiptis į tokią paslaugą teikiantį Respublikinį priklausomybės ligų centrą. Kodėl taip yra ir kodėl žmonės nesiryžta atsikratyti priklausomybės nuo…

(Ne)žinau, kad sergu, nes (ne)prisimenu

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2023 m. beveik 55 milijonams žmonių buvo diagnozuota demencija. Dažniausiai ji išsivysto 65 metų ir vyresniems asmenims, tačiau būna atvejų, kai ją turi ir jaunesni – 40–50 metų asmenys. Apie tai, kokios yra demencijos atsiradimo priežastys, ankstyvieji ženklai ir kaip pagelbėti šį sindromą turinčiam artimajam ar sau pačiam, pasakoja Vilniaus universiteto Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos asistentas,…
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą