„Erasmus+“ projektas pasiekė ir Laukuvą
Gegužės pirmąją savaitę Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje vyko „Erasmus“+ projekto „Amazing Race“ susitikimas, į kurį atvyko 24 mokiniai ir 6 mokytojai iš Suomijos, Ispanijos bei Kroatijos.
Projekto dalyviams teko patirti lietuviško pavasario išdaigas bei dalyvauti įvairiose fizinį aktyvumą ugdančiose veiklose: jie šoko lietuvių liaudies šokius, lyjant traukė į žygį pėsčiomis aplink Paršežerio ežerą, rungėsi biatlono su turizmo technika varžybose Kelpšaičių parke.
Savivaldybėje svečiai susitiko su meru Algirdu Meiženiu, aprodėme jiems Šilalę. Kiekvieno projekto susitikimo privaloma dalis yra veiklos su žmonėmis, kuriems reikia dėmesio bei pagalbos, todėl Šilalėje bendravome su negalią turinčiais vaikais.
Visų tarptautinių projektų vienas uždavinių yra šalies, kurioje vyksta renginys, pažinimas. Nė vienas iš mūsų svečių niekada nėra buvęs Lietuvoje, todėl aplankėme Vilnių ir Trakus.
Pasibaigus oficialiai dienos programai, įvairios veiklos dažnai tęsdavosi iki vėlumos – gimnazijos mokinių šeimos pasirūpino, kad svečiai aplankytų įdomiausias mūsų rajono vietas, Tauragę. Laukuviškiai mokytojai su kolegomis iš užsienio pabuvojo Palangoje ir Nidoje.
Suomija, Ispanija, Kroatija ir Lietuva atrodo tokios skirtingos, atstumas tarp kai kurių mokyklų yra daugiau nei 3000 kilometrų. Tačiau fizinio aktyvumo tyrimas parodė, kokie esame panašūs: vienodai suprantame jo naudą ir dėl tų pačių priežasčių jo vengiame.
„Amazing Race“ projektas įpusėjo. Jau susitikome Kroatijoje, priėmėme svečius pas save, o kitas vizitas numatomas spalio mėnesį Ispanijoje.
Projektas finansuojamas, remiant Europos Komisijai, Lietuvoje programą „Erasmus“+ administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Stasys BAUBKUS
Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui, projekto koordinatorius
Stephen DAWE (Ispanija) nuotr.