Užaugę demokratijoje

Nuo Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo prabėgo 31-eri metai. Per šį lai­kotarpį mūsų šalis ne tik pati sutvirtėjo kaip valstybė, bet ir užaugino laisvų, kūrybingų bei aktyvių piliečių kartą. Kartą jaunų žmonių, kurie stengiasi kurti gražesnį rytojų.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariui laukuviškiui Valentui Mikaločiui Kovo 11-oji yra ypatinga diena ne tik dėl valstybinės šventės – šią dieną gimtadienį švenčia ir jis pats. 

Paklaustas, ką reiškia būti gimusiam tokią simbolinę die­ną, Valentas sako, jog labai džiau­giasi, savo gimtadienį mi­­nėdamas istorinę Lie­tu­­vai datą. Pa­sak jo, Ne­pri­klau­so­my­­bės atkūrimo diena svarbi nuo mažens, nes primena, kad jau 31-erius metus gyvename laisvoje valstybėje. 

O kokia jis bus dar po 30 me­tų?

„Esu įsitikinęs, jog ateityje gyventi Lietuvoje bus tik geriau. Jau dabar mūsų šalis žengia koja kojon su didžiosiomis Europos valstybėmis. Turime daugybę talentingų mokslininkų, meno ir kultūros žmonių, sportininkų, kurie mūsų valstybę garsina savo darbais. Aš įsivaizduoju ir norėčiau, kad po 30-ies metų mūsų šalis būtų saugi užuovėja visiems lietuviams: ir tiems, kurie čia auga bei gyvena, ir tiems, kurie yra toli nuo savo krašto arba dar tik žada grįžti iš užsienio valstybių. Neabejoju, jog Lietuva bus atvira visų pa­žiūrų žmonėms, šalis, kurio­je kiekvienas galės gyventi orų gyvenimą. Pats kiek galė­da­mas savo darbu ir veikla stengiuosi padėti savo tėvynei bei jos žmonėms tą saugumą kurti ir užtikrinti. Esu pasirengęs ją ginti nuo pavojų, nors labai tikiuosi, kad to neprireiks“, – sako Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų ba­taliono karys. 

Pasiteiravus, kodėl nusprendė pasirinkti kario kelią ir kas jį tam paskatino, vaikinas teigia, jog tai kario kelias jį pasirinko pats.

„Buvau pašauktas atlikti sa­vo pareigą Tėvynei – visuotinę privalomąją karo tarnybą. Tie metai man suteikė daug galimybių išbandyti save, išmokti naujų dalykų bei susipažinti su puikiais žmonėmis. Mano manymu, mūsų šalyje turime daug puikių, pilietiškų jaunuolių. Jie vis įrodo, kad net didžiausioje bėdoje galime vienas kitam pagelbėti“, – neabejoja Valentas.

Ir labai džiaugiasi, kad būtent jaunų žmonių užsidegimas, patrio­tiškas nusiteikimas skatina įvairias pilietines ini­ciatyvas, jų dė­ka padaroma daug prasmingų dar­bų. 

„Mane labiausiai žavi pilietinė iniciatyva „Stip­rūs kartu“. Ji suvienijo daugybę savanorių, kurie padeda mūsų senjorams per ka­rantiną apsirūpinti ne tik maistu, bet pagelbsti jiems ir kitose srityse. Gaila, tačiau dėl apribojimų negalėjau pats prisijungti prie šios gražios akcijos, nors būdamas jaunuoju šauliu mokykloje, dalyvavau ne viename renginyje ar panašioje iniciatyvoje. Kasmet Vilniuje dalyvaudavau bėgime „Gy­vy­bės ir mirties keliu“, visuomet sten­giuosi prisidėti prie ak­ci­jos „Darom“ ir taip gražinti sa­vo apylinkes, yra ir kitų veik­lų, kur galiu būti naudingas“, – sako karys.

Ir nors kartais jauni žmonės yra kaltinami pilietiškumo stoka, Valentas su tuo nesutinka. Jis net neabejoja, jog šiuolaikinis jaunimas yra pilietiškas ir atsakingas.

„Esu įsitikinęs, kad didžioji dalis Lietuvos žmonių yra pilietiški. Būtent todėl ir džiaugiuosi, gyvendamas čia, su jais. O mes, jau demokratijoje užaugusi karta, tikrai žinome ir nepamiršime, kokia kaina esame laisvi, todėl sveikinu visus su prasminga mūsų valstybės švente“, – sako ir savo gimtadienį kartu su Lietuva švenčiantis laukuviškis.

Emilija POCIŪTĖ

Vilniaus universiteto I kurso žurnalistikos studentė

AUTORĖS nuotr.

Atnaujinta Penktadienis, 12 kovo 2021 08:03