Šilalės jaunimas skatina pilietiškumą, tiki bendraamžiais ir neketina sustoti
Praėjusių metų pabaigoje jau aštuntą kartą įteikti „Auksinio jaunimo“ apdovanojimai. Už aktyvią socialinę, visuomeninę veiklą apdovanoti Edvinas Toliušis, Gabija Jakaitė, Rokas Auryla ir Akvilė Grikšaitė. Apie savo veiklą, tikslus bei siekius jie pasakoja „Šilalės artojo“ skaitytojams.
Skatina patriotišką veiklą
Kvėdarniškis E. Toliušis – aktyvus Jaunųjų šaulių sąjungos narys. Vaikinas padeda organizuoti įvairius renginius, taip pat prie patriotiškos veiklos ragina prisijungti ir kitus.
„Vyresnio brolio paskatintas į Jaunųjų šaulių organizaciją įstojau dar 5-oje klasėje. Pradžia buvo sunki, teko visko mokytis. Tačiau tai nereiškia, kad įvairūs užsiėmimai, kaip rikiuotės mokymasis, taktika ar žygiai, buvo įkyru ar nuobodu. Priešingai, buvo labai įdomu“, – prisimena jaunuolis.
Jo nuomone, Jaunųjų šaulių sąjunga skatina patriotiškumą visuomenėje, ugdo jaunų žmonių pilietiškumą, suteikia žinių apie kariuomenę bei jos struktūrą.
O ar pakito vaikino požiūris į šaulių sąjungą prasidėjus karui Ukrainoje?
„Jis tik pagerėjo. Pamačiau, kokie vieningi galime būti organizuojant renginius, siekiant padėti dėl karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms“, – sako jaunuolis.
Beje, Edvinui teko ne tik užimti įvairias pareigas Jaunųjų šaulių sąjungoje, bet ir atstovauti Lietuvai kitose šalyse.
„2019 m. brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione vykusioje stovykloje buvau pripažintas pavyzdingiausiu šauliu. O praėjusią vasarą teko atstovauti Lietuvai tarptautinėje stovykloje Anglijoje kartu su kitais devyniais iš visos Lietuvos išrinktais šauliais“, – pasakoja vaikinas.
Kvėdarniškis planuoja baigęs veiklą šaulių organizacijoje siekti aukštojo išsilavinimo, tobulinti žinias jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose. Taip jis stengsis prisidėti prie ateities kartų pilietiškumo ir meilės tėvynei stiprinimo.
Grąžina renginį jaunimui
Vilniaus universitete studijuojanti G. Jakaitė sako, kad žinia, jog tapo viena iš „Auksinio jaunimo 2022“ nominančių, buvo labai džiuginanti. Kartu teigia pajutusi ir didžiulį dėkingumą, nes nemano, kad jos darbai yra kažkuo ypatingi ar reikšmingi.
„Todėl esu dėkinga tiems, kurie mane pastebėjo, skatino, ir tiems, kurie įvertino. Tai suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, motyvacijos bei ryžto veikti, kurti, daryti ir niekada nesustoti“, – džiaugiasi Gabija.
Aktyvi veikla, už kurią ir buvo nominuota, merginą lydėjo nuo mažų dienų. Lankydama Šilalės meno mokyklą, mokydamasi groti akordeonu bei fortepijonu, Gabija dalyvavo Šilalės kultūros centro meno kolektyvų veikloje, kurių nare tebėra ir dabar.
„O susidomėjimas savanoryste atsirado nuo įsitraukimo į jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ veiklą. Vėliau, atliekant savanorišką tarnybą mieste bei rajone vykstančiuose renginiuose, prisidedant prie jų organizavimo, šitas tikslas tik stiprėjo“, – sako mergina.
Anot Gabijos, šios veiklos tarpusavyje yra glaudžiai susijusios ir turi reikšmingą indėlį formuojant jos asmenybę, padeda visokeriopai atsiskleisti, realizuoti gebėjimus bei tikslus.
„Iki tol laikiau save introvertišku žmogumi – labiau uždaro būdo, santūria, nelinkusia bendrauti. Tačiau įsitikinau, kad bendravimas yra turbūt labiausiai pasaulėžiūrą ugdantis dalykas. Tenka susipažinti su skirtingais žmonėmis, užmegzti ryšius su bendraminčiais, nenuilstamai mokytis vienam iš kito“, – teigia mergina.
Kiekviena veikla suteikia daug naujų potyrių bei patirčių, todėl jai svarbiausia pasiimti viską, ką gali pasiūlyti kiekvienas naujas išbandymas.
O kaip jaunimas gali prisidėti prie Lietuvos kūrimo, jos įvaizdžio pasaulyje?
„Neretai vyrauja stereotipas, kad lietuviai yra rūsti tauta. Tačiau šiuolaikinis jaunas žmogus, ieškodamas savęs ir jam džiaugsmą bei pilnatvę teikiančių veiklų, yra puikus pavyzdys, jog mes, lietuviai, iš tiesų esame kupini entuziazmo, naujų idėjų ir noro kurti, burti aplink save laimingus, kūrybiškus ir darbščius žmones“, – įsitikinusi antrakursė teisės studentė G. Jakaitė.
Beje, mergina džiaugiasi laimėtu projektu pagal programą „Europos solidarumo korpusas“, kuris Šilalės jaunimui grąžins jau netrukus prasidėsiantį tęstinį renginį „Pokalbiai su (ne)jaunimu“. Tai Gabijos ir jos suburtos iniciatyvinės grupės darbo rezultatas, kuris, anot merginos, yra tarytum padėka visiems už jai svarbią nominaciją. Gabija tikisi, kad šis projektas sulauks didžiulio jaunimo dėmesio.
Įvairios veiklos – didžiausias malonumas
R. Auryla teigia patyręs, jog, norint būti aktyviam, būtina labai planuoti laiką. Tačiau neslepia, jog kartais prireikia tos paskutinės nakties. O kokiomis veiklomis Rokas užsiima?
„Savanoriauju įvairiose organizacijose: ,,Apskritasis stalas“, Jaunimo konservatorių lyga, Lietuvos moksleivių sąjunga bei kt. Taip pat užsiimu savanoryste renginiuose, mokyklos savivaldoje. Tiesą sakant, jeigu mane pakviečia dalyvauti ar padėti, aš ir sutinku“, – juokiasi vaikinas.
Pasak „Auksinio jaunimo“ apdovanojimo laimėtojo, įsitraukti į visuomenines veiklas jį motyvuoja noras kuo daugiau išmokti, sužinoti bei patirti. Savanorystė, prisidėjimas prie įvairių veiklų įgyvendinimo, anot Roko, yra vienas iš didžiausių jo gyvenimo malonumų.
„Tikslas yra nesustoti. Na, galbūt kiek sumažinti tų užsiėmimų, nes reikia padirbėti su mokslais, bet tikrai nežadu atsisakyti bendruomeniškos veiklos. O kažkokių konkrečių planų neturiu, nesu mėgėjas planuoti“, – prisipažįsta jaunuolis.
Socialinę bei visuomeninę veiklą mėgstantis Rokas įsitikinęs, kad Šilalėje yra ir daugiau aktyvaus jaunimo, tik reikia juos pastebėti, sudominti, paskatinti, ištraukti iš užkulisių, nes kai kuriems tiesiog trūksta drąsos bei pasitikėjimo savimi.
Šilalėje veiklos pakankamai
„Auksinio jaunimo“ apdovanojimą pelniusi A. Grikšaitė sako, kad jos gyvenimas ir veiklos labiausiai susiję su muzika. Mergina ne tik garsina kraštą dainų konkursuose, bet ir aktyviai prisideda prie įvairių muzikinių renginių.
„Groju ir dainuoju ansamblyje „Dūzginėlis“, „Tekinio“ ir „Bijotaičių“ kapelose, taip pat folkloro grupėje „Uknolis“. Su muzika draugauju nuo penkerių – tada pradėjau groti su seneliu armonika. Patiko ir nebesustojau“, – teigia Akvilė.
Merginą dainuoti moko garsi Lietuvos atlikėjų pora – Violeta ir Vilius Tarasovai. O vienas vaizdo įrašas socialiniuose tinkluose, kuriame ji dainuoja su savo mokytojais, sulaukė tūkstantinių peržiūrų.
„Viskam pirmiausia reikia noro ir daug dirbti. Esu veiklus žmogus, tai ir dalyvauju kur tik įmanoma. O Šilalėje, nors ir nedideliame mieste, veiklos yra užtektinai, tik spėk suktis. Svarbu nesėdėti sudėjus rankų, bet ieškoti ir siekti savo tikslų“, – ir kitus aktyvumo skatina mergina.
Jos nuomone, mūsų krašte yra daug veiklaus jaunimo. Todėl ji kviečia bendraamžius savo darbais bei idėjomis garsinti ir Šilalę, Lietuvą visame pasaulyje.
Vesta VITKUTĖ
Ievos TVARONAVIČIŪTĖS – 7kadras nuotr.