Vandens skaitikliai kas metai nekeičiami
Kiekvienais metais keičiami vandens skaitikliai iškėlė klausimų ne vienam „Šilalės artojo“ skaitytojui. Jie teiraujasi, kaip dažnai tai turi būti daroma ir kas už juos moka. Žmonės net įtaria, kad mokestis imamas kaip už naujus skaitiklius, bet vietoje jų gali būti pristatomi jau naudoti iš kito buto.
Visus šiuos ir dar daugiau klausimų pateikėme UAB „Šilalės vandenys“ direktoriui Edmundui Auškalniui.
Į „Šilalės artoją“ paskambinusi šilališkė stebėjosi, kodėl skaitikliai yra taip dažnai keičiami. Pasak jos, juk per metus bute jiems tikrai nieko nenutinka.
„Šilalės vandenų“ darbininkai pakeitė vandens skaitiklį, tačiau nepraėjo nė metai, o jie ir vėl beldžiasi į duris. Gal taip pelnosi? Dar girdėjau, jog dažnai įdeda senus skaitiklius, kad nereikėtų naujų – svarbu, jog pakeičia ir pinigus pasiima. Ar galima taip elgtis su žmonėmis?“ – piktinosi skaitytoja.
Be to, moters teigimu, įmonės darbuotojai ateina neįspėję.
„Šiais laikais, kai pilna sukčių, kurie tik ir apsimeta visokių tarnybų atstovais, baugu įsileisti nepažįstamą žmogų. Pavyzdžiui, kituose miestuose, kiek girdėjau, prieš tai į pašto dėžutes būna įmetami perspėjimai. Tada žinai, ko laukti“, - sakė šilališkė.
UAB „Šilalės vandenys“ direktorius E. Auškalnis sutinka, jog atvejų, kai būna permontuojami jau naudoti skaitikliai, pasitaiko. Tačiau, jo teigimu, taip būna retai. Be to, prieš tai jie yra patikrinami.
„Vandens skaitikliai yra keičiami kas šešerius metus. Anksčiau tą darydavome kas ketverius. Tai reguliuoja Valstybinė metrologijos tarnyba, o ne mes. Naujas skaitiklis kainuoja apie 13 eurų, ir jo kaina yra įtraukta į bendrą sąskaitą, atskiroje eilutėje, pavadinta „pardavimo kaina“. Į šią sumą įeina ir sąskaitų išrašymas, ir skyriaus išlaikymas, ir kt. Būna, jog skaitiklis prieš keitimą yra nedaug prasisukęs, ypač - pas taupius pensininkus. Tokį siunčiame į Metrologijos tarnybą patikrinimui ir, jei su juo viskas gerai, vėl sumontuojame. Galbūt dėl to žmonės ir pagalvojo, kad iš vieno buto į kitą pernešame senus prietaisus. Naudoto skaitiklio patikra atsieina apie 5-6 Eur“, – aiškino E. Auškalnis.
UAB „Šilalės vandenys“ direktorius patikslino, jog per metus vidutiniškai patikrinimui išsiunčiama apie 100 skaitiklių, o įmonės darbuotojai iš viso jų pakeičia apie 1500.
„Gali būti, kad netyčia darbuotojai ir dukart per metus užsuka į tą patį butą. Tačiau jo gyventojui mokėti daugiau tikrai nereikia. Tokia klaida gali įvykti, nesuderinus atspausdintų sąrašų. Bet pačioje sistemoje visi pakeitimai matosi. Mus kontroliuoja Kainų komisija, Metrologijos tarnyba, tad savivaliauti neišeina“, – patikino E. Auškalnis.
Vyresni žmonės baiminasi įvairiausių sukčių, tad nepažįstamiems tiesiog neatidaro durų. Tad kaip garbaus amžiaus senoliui suprasti, jog į duris beldžiasi ne pinigų lupikautojai, o „Šilalės vandenų“ atstovai?
„Mūsų darbuotojai visada vaikšto su darbine apranga, ant kurios yra įmonės pavadinimas. Taip pat turi darbo pažymėjimus, kuriuos privalo parodyti. Jei ir tai neįtikintų gyventojų, keliskart nepavykus patekti į kurį nors butą, pašto dėžutėje yra paliekamas lapelis su informacija apie apsilankymo tikslą bei telefono numeris. Juo paskambinęs, žmogus galės aptarti kitą mūsų darbuotojų apsilankymo laiką“, – garantavo UAB „Šilalės vandenys“ direktorius.
Pasiteiravome ir apie kompensacijų už vandenį teikimo tvarką. Mat skaitytojai nori žinoti, kodėl jų prašantys žmonės turi ne tik kreiptis į savivaldybę, bet ir apie jų paskyrimą informuoti įmonę. Ar dar negana biurokratizmo?
„Dokumentus kompensacijoms gauti tvarko savivaldybėje. Mes neturime informacijos apie žmonių pajamas. Tačiau jei gyventojas yra skolingas mūsų įmonei, kompensacijos jis negaus tol, kol neišmokės skolos. Arba jis turi ateiti pas mus ir pasirašyti skolos išsimokėjimo sutartį su grafiku, pagal kurį bus grąžinama skola“, – sakė „Šilalės vandenų“ vadovas.
E. Auškalnio duomenimis, šiuo metu klientai UAB „Šilalės vandenys“ yra skolingi per 60 tūkst. Eur. Daugiausiai problemų, kaip ir kitiems paslaugų teikėjams, kelia socialiniai būstai. Pavyzdžiui, vieno tokio būsto gyventoja už vandenį yra įsiskolinusi net 3000 Eur. Deja, kad skola kada nors bus padengta, direktorius nesitiki, mat moteris gyvena su vaikais, dar išlaiko sugyventinį. Pasak E. Auškalnio, vienintelė išeitis - šią šeimyną iškeldinti į būstą be patogumų, nes ji yra skolinga ir Šilumos tinklams.
Morta MIKUTYTĖ
Algimanto AMBROZOS nuotr.