„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 7 Eur, įmonėms – 10 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (0-449) 74195, (+370-699) 67384

Į paskutinį pavasario mėnesį – šokio žingsniu

Pavasaris visada priverčia atsikelti ir dau­giau judėti, tačiau praėjusią savaitę ju­de­sio Lietuvoje buvo dar daugiau, nei įprasta. Balandžio 29-ąją minimą tarptautinę šokio dieną Šiuolaikinio šokio asociacijos nariai įvairiuose miestuose rengė šiuolaikinio šokio spektaklius, kaip ir kasmet, buvo pa­skelbti praėjusių metų įsimintiniausi šo­kėjai ir choreografai. Įsi­min­ti­niau­sia šokė­ja tituluota Gied­rė Jan­kaus­kie­nė – už spek­taklį „Nematomi šokiai“ (Vy­čio Jan­kaus­­ko šokio teatras) ir šokio ekskursiją „Ei­nu pirkti pieno“ („Be kompanijos“). Įsi­min­ti­niausia choreografe tapo Agnietė Li­sič­ki­naitė – už spektaklius „Einu pirkti pie­no“, „Hands up“ ir „Vonia“.

Praėjusį penktadienį Kauno bienalė atvėrė Ja­ponijos ir Lietuvos šiuolaikinės tekstilės parodą „Tarp dviejų: į(si)žiūrėjimai“. Kaip praneša parodos kuratoriai, parodoje susipina dvi fundamentaliai kitoniškos, bet tuo pačiu metu susijusios kultūros, pristatomi 21 menininko tekstilės darbai. Paroda lankytojams atvira iki gegužės 29 d. 

Balandžio 28 d. startavo nemokamų seansų cik­las, skirtas paminėti Romo Kalantos metus. Lie­tuvos kūrėjų filmus bus galima pamatyti iki birželio 8 d., ketvirtadieniais, Kinematografininkų sąjungos kino salėje, Vilniuje. Dalis jų bus rodoma ir Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Kiekvieną seansą lydės diskusijos su filmų autoriais, jas moderuos profesionalūs kino kritikai. Daugiau apie nemokamų filmų cik­lą – www.kinosajunga.lt bei Martyno Maž­vydo biblio­tekos puslapyje www.lnb.lt

Neringoje po dvejų metų pertraukos įvyko šio krašto šventė „Žiobrinės“, kurios akcentas – ant laužo kepama ypatingai paruošta ir ant karklo vytelių pamauta žuvis. Veiklos čia buvo visą savaitgalį: vyko žvejų žaidimai, edukaciniai, kūrybiniai užsiėmimai, tradicinės kultūros puoselėto­jų pasirodymai, amatų, tautodailės dirbinių ir maisto mugė bei kt. 

Į Rokiškio bažnyčios varpinę praėjusią savaitę įkelti varpai, nulieti seniausioje Europos liejyk­loje. Naujųjų varpų intencija – atkurti istorinę tiesą, kad Rokiškyje vėl suskambėtų trys varpai, taip, kaip skambėjo prieš šimtą metų. 1915 m. carinės rusų valdžios įsakymu Rokiškio bažnyčios varpai buvo išgabenti į Rusiją. Po kurio laiko grąžintas tik vienas varpas. Dabar jie vėl grįžo ten, kur turi būti, ir vėl skambės. Pirmąjį kartą – per Sekmines, birželio 5 d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigta Vaikų literatūros premija šiemet skirta vaikų ra­šytojui Tomui Dirgėlai bei bibliotekininkei Re­natai Miškinienei. T. Dirgėla įvertintas už „spal­­vingai komišką tikrovės vaizdinį ir žaidybinį santykį su jaunaisiais skaitytojais“, o Anykščių Jo­no Biliūno gimnazijos bibliotekos vedėja R. Miš­ki­nie­nė – už vaikų literatūros populiarinimą, jaunų žmonių skaitymo skatinimą. 

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2022 m. Do­minyko Urbo premiją skyrė Tadui Zaronskiui už sėkmingą vertimo debiutą – sklandų ir tikslų Mi­chelio Foucault knygos „Tiesa ir teisinės formos“ vertimą, už erudiciją ir filosofijos išmanymą. D. Urbo premija, 2008 m. įsteigta Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos, skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui už debiutą. Premija teikiama balandžio 28 d., minint vertėjo, redaktoriaus ir kalbininko D. Ur­bo gimimo metines. 

1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pa­­saulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigta me­tų nominacija „Aukso paukštė“, teikiama geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams, šiemet pirmą kartą atplasnojo ir į Šilalės ra­jo­ną – aukščiausias mėgėjų meno apdovanoji­mas kate­gorijoje „Geriausiam naujai susikūrusiam mėgėjų meno kolektyvui ir vadovui“ skirtas Lau­ku­vos kultūros namų vaikų folkloro ansambliui „Dūz­ginėlis“ ir jo vadovei Olgai Jogminienei. Ta intencija Laukuvoje penktadienį vyko smagi šventė.

Kotryna PETRAITYTĖ