„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 7 Eur, įmonėms – 10 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (0-449) 74195, (+370-699) 67384

Bohemiškų nuotaikų savaitė

Praėjusią savaitę galima api­bū­dinti kaip geros nuotaikos savaitę su gyvybingais, žaismingais bei mąstyti kitaip kviečiančiais festiva­liais, parodomis bei renginiais. Be­ne labiausiai išsiskyrė tikroji ir Europos kultūros, o ryškiausias, be abejonės, buvo „Fluxus festivalis“, vykęs Kaune.  

„Fluxus festivalis“ kvietė ne tik stebėti fluxus judėjimo įkvėptus pasirodymus, dalyvauti kultūrinių renginių programoje, bet ir kopti į Parodos kalną pasidabinus netikėčiausiais kostiumais. Šių metų festivalio tema – iš kasdienybės ištrūkti raginančios „Instrukcijos“. Rugsėjo 8 d. Kauno paveikslų galerijoje kauniečiai ir miesto svečiai susitiko su amerikiečių režisieriumi, fluxus judėjimo nariu ir Jurgio Mačiūno bei Jono Meko bendražygiu Jeffrey‘u Perskinsu, o vakarą vainikavo jo režisuoto filmo „George“, dedikuoto J. Mačiūnui, peržiūra. Savaitgalį Kaune buvo galima pamatyti per 30 performansų, 7 šviesos instaliacijas ir kt.

Vilniuje 16-ą kartą nuaidėjo tarptautinis instrumentinės muzikos festivalis „Griežynė“, kuriame dalyvavo Airijos, Armėnijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Ško­tijos, Ukrainos atstovai. Šiųmečio fes­tivalio atidarymo renginys skirtas fes­tivalio sumanytojui ir ilgamečiam meno vadovui, kompozitoriui bei atlikėjui Algirdui Klovai atminti.

„Fluxus festivalis“ – ne vienintelė praėjusios savaitės įdomybė Kaune. Rug­sėjo 10 d. paveikslų galerijoje atidaryta retrospektyvinė JAV menininkės Yoko Ono paroda „Laisvės pažinimo sodas“. Žiūrovai kviečiami patirti eksponatus patys, pavyzdžiui, palypėti kopėčiomis, kad perskaitytų menininkės žinutę, palikti savo „antspaudą“ arba tapti kūrinio dalimi. Parodos kuratorius Jonas Hendricksas žurnalistams sakė, kad Y. Ono yra labai laiminga, jog paroda vyksta Kaune.

Po dvejų metų pertraukos europietišką kiną Kanadoje populiarinanti organizacija „European Film Promotion“ grįžta į Tarptautinį Toronto filmų festivalį su industrijai skirta programa EUROPE! UMBRELLA bei pristato naujausius ilgo metro filmus iš keturiolikos Europos šalių, kurių sąraše puikuojasi ir Lietuva. Šiemet festivalyje bus rodomas režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis 2“. Paskutinį kartą Toronto kino festivalyje Lietuva pasirodė prieš keturis metus su režisierės Marijos Kavtaradzės filmu „Išgyventi vasarą“, o metus prieš tai – su Eglės Ver­telytės tragikomedija „Stebuklas“. To­ronto filmų festivalis vyksta rugsėjo 8–18 d. 

Vilniaus senamiestyje, Konstantino Sir­­vydo skvere, atidengta patriotines lenkų ir lietuvių nuotaikas skatinu­sio poeto Adomo Mickevičiaus skulptūra. Tai – prieš šimtmetį skulptoriaus Zbignevo Pronaškos sukurto paminklo perpus ma­žesnė kopija. Naujosios skulptūros architektas – Tomas Valen­tinaitis, skulptoriai – Vėjas Aliukas ir Matas Ja­nušonis. 

Kotryna PETRAITYTĖ